BMW Řada 5 2023

Evidováno
214
Způsobilost na STK
99,8 %
Ø nájezd (medián)
26 437 km
Dovezeno (88 ks)
41 %

Způsobilé na 30 dnů 0,2 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,2 % bez plné způsobilosti, z 452 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 899 000 Kčmedián 1 045 000 Kčdo 1 169 000 Kč

BMW Řada 5 ročníku 2023 má v ČR 214 vozů. V provozu jich zůstává 204 vozů (95,3 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 41,1 % (88 vozů).

Ročník 202399,8 %
Model celkem94,7 %
Značka celkem94,8 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 210 kW (35,0 %), 3.0 Benzín 245 kW (18,7 %), 2.0 Nafta 145 kW (12,1 %).

Nejčastější barva je černá (36,0 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 452 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2023 mělo plnou způsobilost 99,8 %. Model jako celek dosahuje 94,7 %, tento ročník je tedy o 5,1 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 99,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,2 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,5 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2022 (98,3 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 26 437 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 17 881 až 44 587 km. To odpovídá asi 8 812 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (54,7 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (41,1 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
2×
2
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
2×
3
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
1×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
1×
5
Vozidlo, které podléhá registraci, není opatřeno předepsaným počtem tabulek registračních značek.
Identifikace vozidla · kód 0.1.1
1×
6
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1
1×
7
Zjištění z OBD značí zjevně nesprávnou funkci / nekompatibilní softwarová verze / s vozidlem nelze navázat komunikaci.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.4
1×
8
Brzdové obložení nebo brzdové destičky jsou poškozené nebo zjevně nadměrně opotřebované nebo indikátory opotřebení signalizují opotřebení pod minimální hodnotu stanovenou výrobcem.
Brzdové zařízení · kód 1.1.13.1.1
1×

Motorizace ročníku 2023

MotorPočetSTK~cena
3.0 Nafta 210 kW75100,0 %998 500 Kč
3.0 Benzín 245 kW40100,0 %1 048 235 Kč

Cenový odhad

899 000
od Kč
1 045 000
medián Kč
1 169 000
do Kč

Při nájezdu kolem 79 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km1 247 000 Kč
50 000 km1 137 000 Kč
75 000 km1 053 000 Kč
100 000 km985 000 Kč
125 000 km899 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena BMW Řady 5 ročníku 2023 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 1 045 000 Kč (při mediánovém nájezdu 79 000 km). Běžné rozpětí je od 899 000 do 1 169 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 1 338 470 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 758 792 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 1 247 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 899 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení BMW Řady 5 2023 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo86,4 % · 76 vozidel
  • Dánsko3,4 % · 3 vozidla
  • Slovensko3,4 % · 3 vozidla
  • Maďarsko2,3 % · 2 vozidla
  • Švédsko2,3 % · 2 vozidla
  • země neurčena2,3 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha47,6 % · 215 prohlídek
  • Středočeský kraj23,0 % · 104 prohlídek
  • Jihomoravský kraj16,4 % · 74 prohlídek
  • ostatní13,1 % · 59 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá36,0 % · 77 vozidel
  • Šedá27,6 % · 59 vozidel
  • Modrá17,3 % · 37 vozidel
  • Bílá16,4 % · 35 vozidel
  • Červená2,3 % · 5 vozidel
  • ostatní0,5 % · 1 vozidlo

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
45,1 %
evidováno u 328 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 99,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,7 %EURO 5 · 0,1 %EURO 4 · 0,1 %

Majitelé a osud v registru

Z 728 vozů BMW Řady 5 2023 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
90,8 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,6 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
94,4 %
vyvezeno 4,5 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2023 patří u Řady 5 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 5,1 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky BMW Řady 5

Proklepněte konkrétní BMW Řadu 5 2023

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.