Audi A8 2009

Evidováno
91
Způsobilost na STK
93,9 %
Ø nájezd (medián)
204 001 km
Dovezeno (64 ks)
70 %

Způsobilé na 30 dnů 5,3 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 5,7 % bez plné způsobilosti, z 1 034 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 2009 Audi A8 má v českých registrech 91 vozů. V provozu zůstává 61 vozů (67,0 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 64 vozů (70,3 %).

Ročník 200993,9 %
Model celkem94,5 %
Značka celkem94,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 4.1 Nafta 240 kW (52,7 %), 3.0 Nafta 171 kW (42,9 %), 4.2 Benzín 257 kW (4,4 %).

Nejčastější barva je černá-metal (41,8 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 034 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2009 mělo plnou způsobilost 93,9 %. Model jako celek dosahuje 94,5 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,6 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 93,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 5,7 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 204 001 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 126 797 až 284 479 km. To odpovídá asi 12 000 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (43,6 %), pak následují Praha a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (70,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení12135,3 %
Podvozek a části připevněné k podvozku10029,2 %
Identifikace vozidla6418,7 %
Brzdové zařízení5816,9 %

Nejčastější závady STK

1
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
44×
2
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
35×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
31×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
25×
5
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
24×
6
Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí (u vozidla uvedeného do provozu od 01. 01.2002).
Identifikace vozidla · kód 0.2.2.1.2
23×
7
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
23×
8
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
22×

Motorizace ročníku 2009

MotorPočetSTK~cena
4.1 Nafta 240 kW4893,4 %–

Z registru vozidel

Složení Audi A8 2009 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo89,1 % · 57 vozidel
  • Itálie1,6 % · 1 vozidlo
  • Německo (NDR)1,6 % · 1 vozidlo
  • Nizozemsko1,6 % · 1 vozidlo
  • Slovensko1,6 % · 1 vozidlo
  • ostatní země1,6 % · 1 vozidlo
  • země neurčena3,1 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Moravskoslezský kraj24,1 % · 249 prohlídek
  • Hlavní město Praha18,5 % · 191 prohlídek
  • Středočeský kraj12,7 % · 131 prohlídek
  • ostatní44,8 % · 463 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá metalíza41,8 % · 38 vozidel
  • Černá20,9 % · 19 vozidel
  • Šedá metalíza12,1 % · 11 vozidel
  • Šedá7,7 % · 7 vozidel
  • Bílá6,6 % · 6 vozidel
  • ostatní11,0 % · 10 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
65,3 %
evidováno u 81 vozů
Tažné zařízení
13,7 %
evidováno u 17 vozů
Katalyzátor
10,5 %
evidováno u 13 vozů
Klimatizace
7,3 %
evidováno u 9 vozů
Airbag
7,3 %
evidováno u 9 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 33,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 100,0 %

Jiné ročníky Audi A8

Proklepněte konkrétní Audi A8 2009

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.