Audi A8 2002
Způsobilé na 30 dnů 4,7 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 5,2 % bez plné způsobilosti, z 1 266 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 10,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
V roce 2002 eviduje registr Audi A8 145 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. V provozu jich zůstává 71 vozů (49,0 %); ze zahraničí dovezeno 96 vozů (66,2 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 4.2 Benzín 246 kW (21,4 %), 3.3 Nafta 165 kW (20,0 %), 4.2 Benzín 228 kW (19,3 %).
Barevně převládá černá-metal (19,3 %), druhá nejčastější je černá (16,6 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 266 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2002 mělo plnou způsobilost 94,2 %. Model jako celek dosahuje 94,5 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 94,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,6 % ze všech prohlídek (celkem 5,2 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,6 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 246 536 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 196 164 až 307 636 km. To odpovídá asi 10 272 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (38,5 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Středočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (66,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 342 | 33,1 % |
| Brzdové zařízení | 218 | 21,1 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 200 | 19,4 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 170 | 16,5 % |
| Řízení | 103 | 10,0 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Z registru vozidel
Složení Audi A8 2002 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo16,7 % · 16 vozidel
- Itálie4,2 % · 4 vozidla
- Slovensko4,2 % · 4 vozidla
- Německo (NDR)2,1 % · 2 vozidla
- Rakousko2,1 % · 2 vozidla
- ostatní země2,1 % · 2 vozidla
- země neurčena68,8 % · 66 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha18,3 % · 232 prohlídek
- Moravskoslezský kraj14,9 % · 189 prohlídek
- Středočeský kraj14,3 % · 181 prohlídek
- ostatní52,4 % · 664 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá metalíza19,3 % · 28 vozidel
- Černá16,6 % · 24 vozidel
- Modrá metalíza12,4 % · 18 vozidel
- Šedá metalíza11,7 % · 17 vozidel
- Šedá8,3 % · 12 vozidel
- ostatní31,7 % · 46 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 28,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Velká část nabídky má přes 300 000 km. Kontrola stavu motoru, rozvodů a podvozku je u této generace nutná.
Proklepněte konkrétní Audi A8 2002
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.