Audi A8 2001
Způsobilé na 30 dnů 4,8 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 5,1 % bez plné způsobilosti, z 995 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 12,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Audi A8 ročníku 2001 má v ČR 140 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. V provozu jich zůstává 62 vozů (44,3 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 75,7 % (106 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.3 Nafta 165 kW (41,4 %), 2.5 Nafta 132 kW (18,6 %), 4.2 Benzín 228 kW (17,9 %).
Barevně převládá modrá-metal (19,3 %), druhá nejčastější je šedá-metal (15,7 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 995 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2001 mělo plnou způsobilost 94,1 %. Model jako celek dosahuje 94,5 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 94,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 5,1 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,5 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 255 000 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 204 188 až 313 340 km. To odpovídá asi 10 200 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (35,6 %), pak následují Praha a Moravskoslezský kraj.
Vysoký podíl dovozů (75,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 340 | 29,5 % |
| Brzdové zařízení | 233 | 20,2 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 217 | 18,8 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 183 | 15,9 % |
| Řízení | 125 | 10,9 % |
| Výhledy | 54 | 4,7 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2001
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 3.3 Nafta 165 kW | 58 | 94,4 % | – |
Z registru vozidel
Složení Audi A8 2001 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo7,5 % · 8 vozidel
- Rakousko4,7 % · 5 vozidel
- Itálie1,9 % · 2 vozidla
- Španělsko1,9 % · 2 vozidla
- Slovensko0,9 % · 1 vozidlo
- země neurčena83,0 % · 88 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj15,3 % · 152 prohlídek
- Hlavní město Praha14,6 % · 145 prohlídek
- Moravskoslezský kraj13,1 % · 130 prohlídek
- ostatní57,1 % · 568 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Modrá metalíza19,3 % · 27 vozidel
- Černá15,7 % · 22 vozidel
- Šedá metalíza15,7 % · 22 vozidel
- Černá metalíza15,0 % · 21 vozidel
- Stříbrná metalíza11,4 % · 16 vozidel
- ostatní22,9 % · 32 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 22,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Velká část nabídky má přes 300 000 km. Kontrola stavu motoru, rozvodů a podvozku je u této generace nutná.
Proklepněte konkrétní Audi A8 2001
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.