Audi A8 2000
Způsobilé na 30 dnů 4,1 % · Nezpůsobilé 1,1 % (celkem 5,3 % bez plné způsobilosti, z 971 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 16,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Ročník 2000 Audi A8 má v českých registrech 155 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. V provozu zůstává 62 vozů (40,0 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 101 vozů (65,2 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.3 Nafta 165 kW (30,3 %), 4.2 Benzín 228 kW (27,1 %), 2.5 Nafta 132 kW (18,1 %).
Barevně převládá modrá-metal (21,9 %), druhá nejčastější je černá (16,1 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 971 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2000 mělo plnou způsobilost 93,7 %. Model jako celek dosahuje 94,5 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,8 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 93,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,1 % a „Nezpůsobilé“ 1,1 % ze všech prohlídek (celkem 5,2 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,6 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1999 (95,3 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,7 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 255 854 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 208 641 až 310 355 km. To odpovídá asi 9 841 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (34,1 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.
Vysoký podíl dovozů (65,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 310 | 31,7 % |
| Brzdové zařízení | 208 | 21,2 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 179 | 18,3 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 160 | 16,3 % |
| Řízení | 62 | 6,3 % |
| Výhledy | 60 | 6,1 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2000
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 3.3 Nafta 165 kW | 47 | 96,2 % | – |
| 4.2 Benzín 228 kW | 42 | 89,7 % | – |
Z registru vozidel
Složení Audi A8 2000 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo14,9 % · 15 vozidel
- Itálie7,9 % · 8 vozidel
- Rakousko2,0 % · 2 vozidla
- Francie1,0 % · 1 vozidlo
- Lucembursko1,0 % · 1 vozidlo
- země neurčena73,3 % · 74 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha13,0 % · 126 prohlídek
- Středočeský kraj12,7 % · 123 prohlídek
- Moravskoslezský kraj12,4 % · 120 prohlídek
- ostatní62,0 % · 602 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Modrá metalíza21,9 % · 34 vozidel
- Černá16,1 % · 25 vozidel
- Šedá metalíza16,1 % · 25 vozidel
- Stříbrná metalíza14,2 % · 22 vozidel
- Černá metalíza10,3 % · 16 vozidel
- ostatní21,3 % · 33 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 16,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Velká část nabídky má přes 300 000 km. Kontrola stavu motoru, rozvodů a podvozku je u této generace nutná.
Proklepněte konkrétní Audi A8 2000
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.