Volkswagen Caravelle 2010

2.0 Nafta 103 kW

Kód motoru: CAA · 4 kódové varianty

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
103 kW
Výkon (140 k)
~2 000 cm³
Objem
7,8 l/100 km
Ø spotřeba
205 g/km
Ø CO₂
172 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 2 082 kg· rozvor 3 241 mm· délka 5 139 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta
Evidováno
120
V provozu
112
Způsobilost na STK
94,7 %
STK kontrol
964

Způsobilé na 30 dnů 5,0 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 5,2 % bez plné způsobilosti, z 964 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 319 000 Kčmedián 335 000 Kčdo 399 900 Kč

2.0 Nafta 103 kW je první nejpočetnější motorizace u Volkswagenu Caravelle ročníku 2010. V registrech je evidováno 120 vozů (60,9 % ročníku).

Tato motorizace94,7 %
Ročník celkem94,5 %
Model celkem93,1 %
Značka celkem94,2 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km94,1 %
100-200 000 km94,2 %
200-300 000 km95,5 %
nad 300 000 km93,2 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 94,7 % (964 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2010 (ročník průměrně 94,5 %).

Plnou způsobilost mělo 94,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 5,2 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 2.0 Nafta 103 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.2B1,46×

Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 619 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nedostatečně upevněný výfukkód 6.1.2.2.118 let606
Hřídel stěrače bez ochranného pouzdrakód 3.4.3.119 let311
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.221 let159
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.122 let2 227
Menší poškození čelního sklakód 3.2.1.222 let1 746
Zobrazit všech 10 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Zadní stěrač chybí nebo nestírá celou plochukód 3.4.2.122 let470
Poškozené prachovky řízeníkód 2.1.3.7.123 let1 969
Nefunkční ostřikovač zadního sklakód 3.5.1.123 let377
Prachovka na hnacím hřídeli kolakód 5.3.4.2.124 let1 020
Opotřebený mechanismus parkovací brzdykód 1.1.6.2.124 let1 004

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

2,5 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 120 vozidel této motorizace se v registru eviduje 4 kódů typu motoru:

CAA
72,5 %87 ks
CCH
23,3 %28 ks
CAAC
2,5 %3 ks
CCHA
1,7 %2 ks

Cenový odhad

319 000
od Kč
335 000
medián Kč
399 900
do Kč

Při nájezdu kolem 259 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
150 000 km432 000 Kč
200 000 km376 000 Kč
250 000 km344 000 Kč
300 000 km292 000 Kč
350 000 km273 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.0 Nafta 103 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 335 000 Kč (při typickém nájezdu 259 000 km). Běžné rozmezí je 319 000–399 900 Kč.

Cenově odpovídá mediánu ročníku 2010 (332 500 Kč).

S nájezdem 150 000 km vychází odhad na 432 000 Kč, s nájezdem 350 000 km na 273 000 Kč.

Jiné ročníky Volkswagenu Caravelle

Proklepněte konkrétní Volkswagen Caravelle 2010 2.0 Nafta 103 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.