Toyota RAV4 1994
Způsobilé na 30 dnů 5,1 % · Nezpůsobilé 1,4 % (celkem 6,5 % bez plné způsobilosti, z 851 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 10,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
V roce 1994 eviduje registr Toyoty RAV4 100 vozů. V provozu jich zůstává 43 vozů (43,0 %); ze zahraničí dovezeno 81 vozů (81,0 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín 95 kW (90,0 %), 2.0 Benzín+LPG 95 kW (10,0 %).
Barevně převládá modrá-metal (28,0 %), druhá nejčastější je černá (14,0 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 851 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1994 mělo plnou způsobilost 92,8 %. Model jako celek dosahuje 94,8 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 2,0 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 92,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,0 % a „Nezpůsobilé“ 1,4 % ze všech prohlídek (celkem 6,5 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,7 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 187 579 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 157 126 až 224 671 km. To odpovídá asi 5 862 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (39,9 %), pak následují Vysočina a Jihočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (81,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 840 | 41,9 % |
| Brzdové zařízení | 440 | 21,9 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 297 | 14,8 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 208 | 10,4 % |
| Řízení | 125 | 6,2 % |
| Výhledy | 97 | 4,8 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1994
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Benzín 95 kW | 90 | 93,3 % | – |
Z registru vozidel
Složení Toyoty RAV4 1994 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo14,8 % · 12 vozidel
- Rakousko7,4 % · 6 vozidel
- Itálie6,2 % · 5 vozidel
- Francie1,2 % · 1 vozidlo
- Německo (NDR)1,2 % · 1 vozidlo
- ostatní země2,5 % · 2 vozidla
- země neurčena66,7 % · 54 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Jihomoravský kraj12,7 % · 108 prohlídek
- Kraj Vysočina10,8 % · 92 prohlídek
- Jihočeský kraj8,3 % · 71 prohlídek
- ostatní68,2 % · 580 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Modrá metalíza28,0 % · 28 vozidel
- Černá14,0 % · 14 vozidel
- Zelená metalíza9,0 % · 9 vozidel
- Červená metalíza8,0 % · 8 vozidel
- Červená základní8,0 % · 8 vozidel
- ostatní33,0 % · 33 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 18,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1994 je mezi ročníky RAV4 podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,0 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Toyotu RAV4 1994
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.