Suzuki SX4 2023

Evidováno
173
Způsobilost na STK
98,2 %
Ø nájezd (medián)
11 164 km
Dovezeno (23 ks)
13 %

Způsobilé na 30 dnů 1,7 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,7 % bez plné způsobilosti, z 292 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 441 762 Kčmedián 459 900 Kčdo 461 175 Kč

Suzuki SX4 ročníku 2023 má v ČR 173 vozů. V provozu jich zůstává 171 vozů (98,8 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 13,3 % (23 vozů).

Ročník 202398,2 %
Model celkem95,6 %
Značka celkem93,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín 95 kW (96,0 %), 1.5 Benzín 75 kW (4,0 %).

Nejčastější barva je šedá (32,4 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 292 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2023 mělo plnou způsobilost 98,2 %. Model jako celek dosahuje 95,6 %, tento ročník je tedy o 2,6 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 98,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,7 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 11 164 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 3 373 až 22 051 km. To odpovídá asi 3 721 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (41,0 %), pak následují Praha a Olomoucký kraj.

Podíl dovozů (13,3 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
13×
2
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
1×
3
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
1×

Motorizace ročníku 2023

MotorPočetSTK~cena
1.4 Benzín 95 kW16698,5 %450 831 Kč

Cenový odhad

441 762
od Kč
459 900
medián Kč
461 175
do Kč

Při nájezdu kolem 47 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km486 000 Kč
50 000 km451 000 Kč
75 000 km418 000 Kč
100 000 km408 000 Kč
125 000 km380 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Suzuki SX4 ročníku 2023 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 459 900 Kč (při mediánovém nájezdu 47 000 km). Běžné rozpětí je od 441 762 do 461 175 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 487 410 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 423 791 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 486 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 380 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Suzuki SX4 2023 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Maďarsko87,0 % · 20 vozidel
  • Itálie4,3 % · 1 vozidlo
  • Německo4,3 % · 1 vozidlo
  • Rakousko4,3 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Moravskoslezský kraj17,1 % · 50 prohlídek
  • Hlavní město Praha15,1 % · 44 prohlídek
  • Olomoucký kraj9,6 % · 28 prohlídek
  • ostatní58,2 % · 170 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá32,4 % · 56 vozidel
  • Bílá21,4 % · 37 vozidel
  • Červená19,1 % · 33 vozidel
  • Modrá14,5 % · 25 vozidel
  • Černá6,9 % · 12 vozidel
  • ostatní5,8 % · 10 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
43,4 %
evidováno u 618 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,8 %EURO 5 · 0,2 %

Majitelé a osud v registru

Z 1 425 vozů Suzuki SX4 2023 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
29,3 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,6 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
99,2 %
vyvezeno 0,8 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2023 patří u SX4 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,6 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Suzuki SX4

Proklepněte konkrétní Suzuki SX4 2023

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.