Suzuki SX4 2022
Způsobilé na 30 dnů 2,2 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,2 % bez plné způsobilosti, z 584 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 363 508 Kčmedián 399 900 Kčdo 480 145 Kč
Pro Suzuki SX4 ročníku 2022 eviduje registr 246 vozů. Aktivně jezdí 244 vozů (99,2 %), dovoz tvoří 17,1 % ročníku (42 vozů).
Jak ročník stárne
Suzuki SX4 2022 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 98,0 % | 30 000 až 60 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín 95 kW (98,4 %), 1.5 Benzín 75 kW (1,6 %).
Nejčastější barva je šedá (36,6 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 584 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2022 mělo plnou způsobilost 97,7 %. Model jako celek dosahuje 95,6 %, tento ročník je tedy o 2,1 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 97,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,2 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 78,8 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 34 370 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 15 947 až 53 459 km. To odpovídá asi 8 592 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (44,5 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Jihomoravský kraj.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2022
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.4 Benzín 95 kW | 242 | 97,7 % | 399 900 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 63 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 449 000 Kč |
| 50 000 km | 421 000 Kč |
| 75 000 km | 390 000 Kč |
| 100 000 km | 379 000 Kč |
| 125 000 km | 354 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Suzuki SX4 ročníku 2022 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 399 900 Kč (při mediánovém nájezdu 63 356 km). Běžné rozpětí je od 363 508 do 480 145 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 509 354 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 362 100 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 449 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 354 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Suzuki SX4 2022 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Maďarsko85,7 % · 36 vozidel
- Německo7,1 % · 3 vozidla
- Slovensko4,8 % · 2 vozidla
- Rakousko2,4 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha28,6 % · 167 prohlídek
- Moravskoslezský kraj19,3 % · 113 prohlídek
- Jihomoravský kraj16,3 % · 95 prohlídek
- ostatní35,8 % · 209 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá36,6 % · 90 vozidel
- Bílá19,5 % · 48 vozidel
- Červená18,3 % · 45 vozidel
- Modrá13,4 % · 33 vozidel
- Hnědá6,5 % · 16 vozidel
- ostatní5,7 % · 14 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 83,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 944 vozů Suzuki SX4 2022 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2022 patří u SX4 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,1 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Suzuki SX4 2022
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.