Suzuki SX4 2020

Evidováno
172
Způsobilost na STK
97,9 %
Ø nájezd (medián)
40 692 km
Dovezeno (40 ks)
23 %

Způsobilé na 30 dnů 1,9 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 2,1 % bez plné způsobilosti, z 537 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 354 950 Kčmedián 374 066 Kčdo 409 950 Kč

Suzuki SX4 ročníku 2020 má v ČR 172 vozů. V provozu jich zůstává 168 vozů (97,7 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 23,3 % (40 vozů).

Ročník 202097,9 %
Model celkem95,6 %
Značka celkem93,9 %

Jak ročník stárne

Suzuki SX4 2020 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 6 let klesla plná způsobilost o 1,5 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky98,7 %20 000 až 50 000 km
6 let97,2 %40 000 až 80 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín 95 kW (54,7 %), 1.4 Benzín 103 kW (45,3 %).

Nejčastější barva je šedá (36,0 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 537 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2020 mělo plnou způsobilost 97,9 %. Model jako celek dosahuje 95,6 %, tento ročník je tedy o 2,3 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 97,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 2,0 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 47,6 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 40 692 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 23 601 až 61 667 km. To odpovídá asi 6 782 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (37,6 %), pak následují Praha a Středočeský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
22×
2
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
16×
3
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
10×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše.
Výhledy · kód 3.4.2.1
8×
5
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
5×
6
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
3×
7
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.1.1
3×
8
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1
2×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,0 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 056 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2020

MotorPočetSTK~cena
1.4 Benzín 95 kW9497,4 %354 950 Kč
1.4 Benzín 103 kW7898,6 %377 000 Kč

Cenový odhad

354 950
od Kč
374 066
medián Kč
409 950
do Kč

Při nájezdu kolem 87 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km439 000 Kč
50 000 km407 000 Kč
75 000 km382 000 Kč
100 000 km373 000 Kč
125 000 km351 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Suzuki SX4 ročníku 2020 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 374 066 Kč (při mediánovém nájezdu 87 304 km). Běžné rozpětí je od 354 950 do 409 950 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 485 214 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 350 000 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 439 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 351 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Suzuki SX4 2020 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Maďarsko55,0 % · 22 vozidel
  • Německo22,5 % · 9 vozidel
  • Rumunsko10,0 % · 4 vozidla
  • Itálie5,0 % · 2 vozidla
  • Belgie2,5 % · 1 vozidlo
  • ostatní země5,0 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Moravskoslezský kraj37,6 % · 228 prohlídek
  • Hlavní město Praha35,0 % · 212 prohlídek
  • Středočeský kraj27,4 % · 166 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá36,0 % · 62 vozidel
  • Bílá16,9 % · 29 vozidel
  • Hnědá14,5 % · 25 vozidel
  • Červená14,0 % · 24 vozidel
  • Modrá12,2 % · 21 vozidel
  • ostatní6,4 % · 11 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
39,8 %
evidováno u 274 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 66,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,3 %EURO 5 · 0,4 %EURO 4 · 0,2 %

Majitelé a osud v registru

Z 688 vozů Suzuki SX4 2020 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
49,6 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,6 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
96,8 %
vyvezeno 3,1 % · zaniklo 0,1 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2020 patří u SX4 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,3 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Suzuki SX4

Proklepněte konkrétní Suzuki SX4 2020

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.