Suzuki SX4 2016
Způsobilé na 30 dnů 2,2 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,2 % bez plné způsobilosti, z 582 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 251 000 Kčmedián 290 031 Kčdo 339 900 Kč
Pro Suzuki SX4 ročníku 2016 eviduje registr 128 vozů. Aktivně jezdí 122 vozů (95,3 %), dovoz tvoří 27,3 % ročníku (35 vozů).
Jak ročník stárne
Suzuki SX4 2016 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 10 let klesla plná způsobilost o 0,3 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 97,6 % | 30 000 až 60 000 km |
| 6 let | 99,1 % | 40 000 až 80 000 km |
| 8 let | 96,0 % | 60 000 až 110 000 km |
| 10 let | 97,3 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 88 kW (42,2 %), 1.4 Benzín 103 kW (35,9 %), 1.6 Nafta 88 kW (11,7 %).
Nejčastější barva je šedá (32,8 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 582 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2016 mělo plnou způsobilost 97,7 %. Model jako celek dosahuje 95,6 %, tento ročník je tedy o 2,1 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 97,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,2 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,0 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2015 (96,7 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 70 909 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 48 054 až 101 494 km. To odpovídá asi 7 091 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (35,5 %), pak následují Zlínský kraj a Moravskoslezský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 91 | 32,5 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 84 | 30,0 % |
| Výhledy | 55 | 19,6 % |
| Brzdové zařízení | 50 | 17,9 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2016
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.6 Benzín 88 kW | 54 | 97,5 % | 304 000 Kč |
| 1.4 Benzín 103 kW | 46 | 96,9 % | 339 900 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 116 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 356 000 Kč |
| 100 000 km | 305 000 Kč |
| 150 000 km | 263 000 Kč |
| 200 000 km | 217 000 Kč |
| 250 000 km | 187 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Suzuki SX4 ročníku 2016 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 290 031 Kč (při mediánovém nájezdu 116 000 km). Běžné rozpětí je od 251 000 do 339 900 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 339 900 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 213 180 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 356 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 187 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Suzuki SX4 2016 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo74,3 % · 26 vozidel
- Maďarsko8,6 % · 3 vozidla
- Dánsko2,9 % · 1 vozidlo
- Francie2,9 % · 1 vozidlo
- Itálie2,9 % · 1 vozidlo
- ostatní země2,9 % · 1 vozidlo
- země neurčena5,7 % · 2 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha35,5 % · 238 prohlídek
- Zlínský kraj35,2 % · 236 prohlídek
- Moravskoslezský kraj29,4 % · 197 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá32,8 % · 42 vozidel
- Hnědá18,8 % · 24 vozidel
- Bílá18,0 % · 23 vozidel
- Červená13,3 % · 17 vozidel
- Modrá7,8 % · 10 vozidel
- ostatní9,4 % · 12 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 64,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 547 vozů Suzuki SX4 2016 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2016 patří u SX4 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,1 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Suzuki SX4 2016
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.