Suzuki SX4 2021

Evidováno
191
Způsobilost na STK
97,3 %
Ø nájezd (medián)
33 680 km
Dovezeno (36 ks)
19 %

Způsobilé na 30 dnů 2,4 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 2,6 % bez plné způsobilosti, z 494 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 350 586 Kčmedián 375 565 Kčdo 399 900 Kč

V roce 2021 eviduje registr Suzuki SX4 191 vozů. V provozu jich zůstává 186 vozů (97,4 %); ze zahraničí dovezeno 36 vozů (18,8 %).

Ročník 202197,3 %
Model celkem95,6 %
Značka celkem93,9 %

Jak ročník stárne

Suzuki SX4 2021 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,6 %30 000 až 60 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín 95 kW (97,4 %), 1.4 Benzín 103 kW (2,6 %).

Nejčastější barva je šedá (42,9 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 494 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2021 mělo plnou způsobilost 97,3 %. Model jako celek dosahuje 95,6 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,7 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 97,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 2,6 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 60,2 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 33 680 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 14 182 až 52 692 km. To odpovídá asi 6 736 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (39,2 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
24×
2
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
14×
3
Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše.
Výhledy · kód 3.4.2.1
13×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
8×
5
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
5×
6
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.1.1
4×
7
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
2×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
2×

Motorizace ročníku 2021

MotorPočetSTK~cena
1.4 Benzín 95 kW18697,5 %350 586 Kč

Cenový odhad

350 586
od Kč
375 565
medián Kč
399 900
do Kč

Při nájezdu kolem 61 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km421 000 Kč
50 000 km391 000 Kč
75 000 km364 000 Kč
100 000 km356 000 Kč
125 000 km335 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Suzuki SX4 ročníku 2021 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 375 565 Kč (při mediánovém nájezdu 60 500 km). Běžné rozpětí je od 350 586 do 399 900 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 437 571 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 348 410 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 421 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 335 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Suzuki SX4 2021 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Maďarsko75,0 % · 27 vozidel
  • Německo8,3 % · 3 vozidla
  • Slovensko8,3 % · 3 vozidla
  • Francie2,8 % · 1 vozidlo
  • Itálie2,8 % · 1 vozidlo
  • země neurčena2,8 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Moravskoslezský kraj39,2 % · 207 prohlídek
  • Hlavní město Praha36,7 % · 194 prohlídek
  • Jihomoravský kraj24,1 % · 127 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá42,9 % · 82 vozidel
  • Modrá14,1 % · 27 vozidel
  • Bílá13,6 % · 26 vozidel
  • Červená13,6 % · 26 vozidel
  • Hnědá11,5 % · 22 vozidel
  • ostatní4,2 % · 8 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
39,2 %
evidováno u 258 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 54,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,2 %EURO 5 · 0,8 %

Majitelé a osud v registru

Z 658 vozů Suzuki SX4 2021 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
52,7 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,5 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
94,5 %
vyvezeno 5,3 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2021 patří u SX4 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,7 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Suzuki SX4

Proklepněte konkrétní Suzuki SX4 2021

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.