Suzuki Samurai 1997

Evidováno
181
Způsobilost na STK
92,6 %
Ø nájezd (medián)
59 857 km
Dovezeno (154 ks)
85 %

Způsobilé na 30 dnů 5,3 % · Nezpůsobilé 1,5 % (celkem 6,8 % bez plné způsobilosti, z 1 526 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 8,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Suzuki Samurai ročníku 1997 eviduje registr 181 vozů. Aktivně jezdí 113 vozů (62,4 %), dovoz tvoří 85,1 % ročníku (154 vozů).

Ročník 199792,6 %
Model celkem92,0 %
Značka celkem93,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín 51 kW (81,2 %), 1.3 Benzín (14,9 %), 1.3 Benzín+LPG 51 kW (2,2 %).

Barevně převládá zelená-metal (15,5 %), druhá nejčastější je zelená (12,2 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 526 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1997 mělo plnou způsobilost 92,6 %. Model jako celek dosahuje 92,0 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,5 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 92,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,3 % a „Nezpůsobilé“ 1,5 % ze všech prohlídek (celkem 6,8 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,5 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 59 857 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 28 120 až 88 240 km. To odpovídá asi 2 064 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (35,2 %), pak následují Jihočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (85,1 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 87044,0 %
Brzdové zařízení91621,6 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení55513,1 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav43510,2 %
Řízení2435,7 %
Výhledy1092,6 %
Identifikace vozidla631,5 %
Jiné vybavení571,3 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
597×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
508×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
372×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
212×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
158×
6
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
155×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
148×
8
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
141×

Motorizace ročníku 1997

MotorPočetSTK~cena
1.3 Benzín 51 kW14792,4 %–

Z registru vozidel

Složení Suzuki Samurai 1997 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo26,6 % · 41 vozidel
  • Rakousko10,4 % · 16 vozidel
  • Německo (NDR)2,6 % · 4 vozidla
  • Itálie1,9 % · 3 vozidla
  • Belgie0,6 % · 1 vozidlo
  • ostatní země1,3 % · 2 vozidla
  • země neurčena56,5 % · 87 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj14,4 % · 219 prohlídek
  • Jihočeský kraj13,7 % · 209 prohlídek
  • Jihomoravský kraj12,8 % · 195 prohlídek
  • ostatní59,2 % · 903 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Zelená metalíza15,5 % · 28 vozidel
  • Zelená12,2 % · 22 vozidel
  • Zelená tmavá12,2 % · 22 vozidel
  • Zelená základní11,0 % · 20 vozidel
  • Modrá metalíza9,9 % · 18 vozidel
  • ostatní39,2 % · 71 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
78,6 %
evidováno u 180 vozů
Katalyzátor
15,7 %
evidováno u 36 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 21,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 91,8 %EURO 1 · 6,1 %EURO 3 · 2,0 %

Jiné ročníky Suzuki Samurai

Proklepněte konkrétní Suzuki Samurai 1997

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.