Suzuki Samurai 2000

Evidováno
96
Způsobilost na STK
92,9 %
Ø nájezd (medián)
96 727 km
Dovezeno (91 ks)
95 %

Způsobilé na 30 dnů 5,4 % · Nezpůsobilé 1,2 % (celkem 6,7 % bez plné způsobilosti, z 809 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 2000 Suzuki Samurai má v českých registrech 96 vozů. V provozu zůstává 62 vozů (64,6 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 91 vozů (94,8 %).

Ročník 200092,9 %
Model celkem92,0 %
Značka celkem93,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.9 Nafta 46 kW (59,4 %), 1.3 Benzín 51 kW (27,1 %), 1.9 Nafta (13,5 %).

Nejčastější barva je zelená-metal (37,5 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 809 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2000 mělo plnou způsobilost 92,9 %. Model jako celek dosahuje 92,0 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,8 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 92,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,4 % a „Nezpůsobilé“ 1,2 % ze všech prohlídek (celkem 6,7 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,1 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1999 (93,9 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,6 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 96 727 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 69 614 až 132 353 km. To odpovídá asi 3 720 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Jihočeském kraji (42,3 %), pak následují Plzeňský kraj a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (94,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 19644,7 %
Brzdové zařízení60022,4 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení33512,5 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav2669,9 %
Řízení2047,6 %
Výhledy772,9 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
368×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
342×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
253×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
133×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
118×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
103×
7
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
101×
8
Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.3.5.1
75×

Motorizace ročníku 2000

MotorPočetSTK~cena
1.9 Nafta 46 kW5792,6 %–

Z registru vozidel

Složení Suzuki Samurai 2000 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo38,5 % · 35 vozidel
  • Rakousko4,4 % · 4 vozidla
  • Francie2,2 % · 2 vozidla
  • Německo (NDR)2,2 % · 2 vozidla
  • Belgie1,1 % · 1 vozidlo
  • ostatní země1,1 % · 1 vozidlo
  • země neurčena50,5 % · 46 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihočeský kraj24,4 % · 197 prohlídek
  • Plzeňský kraj19,2 % · 155 prohlídek
  • Středočeský kraj14,1 % · 114 prohlídek
  • ostatní42,4 % · 343 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Zelená metalíza37,5 % · 36 vozidel
  • Zelená15,6 % · 15 vozidel
  • Zelená tmavá11,5 % · 11 vozidel
  • Černá8,3 % · 8 vozidel
  • Modrá metalíza8,3 % · 8 vozidel
  • ostatní18,8 % · 18 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
81,4 %
evidováno u 114 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 22,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 100,0 %

Jiné ročníky Suzuki Samurai

Proklepněte konkrétní Suzuki Samurai 2000

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.