Suzuki Samurai 1996

Evidováno
221
Způsobilost na STK
92,7 %
Ø nájezd (medián)
60 821 km
Dovezeno (177 ks)
80 %

Způsobilé na 30 dnů 5,4 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 6,6 % bez plné způsobilosti, z 1 715 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 9,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Suzuki Samurai ročníku 1996 eviduje registr 221 vozů. Aktivně jezdí 133 vozů (60,2 %), dovoz tvoří 80,1 % ročníku (177 vozů).

Ročník 199692,7 %
Model celkem92,0 %
Značka celkem93,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín 51 kW (73,8 %), 1.3 Benzín (18,6 %), 1.3 Benzín 44 kW (2,7 %).

Barevně převládá modrá-metal (12,2 %), druhá nejčastější je zelená-metal (12,2 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 715 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1996 mělo plnou způsobilost 92,7 %. Model jako celek dosahuje 92,0 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,6 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 92,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,4 % a „Nezpůsobilé“ 1,3 % ze všech prohlídek (celkem 6,6 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,4 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1995 (91,3 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,1 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 60 821 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 30 746 až 87 242 km. To odpovídá asi 2 027 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Jihočeském kraji (37,7 %), pak následují Středočeský kraj a Plzeňský kraj.

Vysoký podíl dovozů (80,1 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku2 47546,1 %
Brzdové zařízení1 16121,6 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení69212,9 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav5329,9 %
Řízení2795,2 %
Výhledy1382,6 %
Identifikace vozidla971,8 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
782×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
653×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
479×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
260×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
241×
6
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
194×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
179×
8
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
164×

Motorizace ročníku 1996

MotorPočetSTK~cena
1.3 Benzín 51 kW16392,2 %–

Z registru vozidel

Složení Suzuki Samurai 1996 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo21,5 % · 38 vozidel
  • Rakousko14,7 % · 26 vozidel
  • Německo (NDR)0,6 % · 1 vozidlo
  • Slovensko0,6 % · 1 vozidlo
  • země neurčena62,7 % · 111 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihočeský kraj19,2 % · 330 prohlídek
  • Středočeský kraj17,0 % · 291 prohlídek
  • Plzeňský kraj14,8 % · 254 prohlídek
  • ostatní49,0 % · 840 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá metalíza12,2 % · 27 vozidel
  • Zelená metalíza12,2 % · 27 vozidel
  • Zelená9,0 % · 20 vozidel
  • Zelená tmavá9,0 % · 20 vozidel
  • Zelená základní8,6 % · 19 vozidel
  • ostatní48,9 % · 108 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
84,4 %
evidováno u 232 vozů
Katalyzátor
15,3 %
evidováno u 42 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 20,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 66,7 %EURO 1 · 33,3 %

Jiné ročníky Suzuki Samurai

Proklepněte konkrétní Suzuki Samurai 1996

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.