Suzuki Samurai 1990

Evidováno
240
Způsobilost na STK
91,3 %
Ø nájezd (medián)
64 345 km
Dovezeno (208 ks)
87 %

Způsobilé na 30 dnů 6,4 % · Nezpůsobilé 1,5 % (celkem 7,9 % bez plné způsobilosti, z 1 536 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 10,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1990 eviduje registr Suzuki Samurai 240 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. V provozu jich zůstává 138 vozů (57,5 %); ze zahraničí dovezeno 208 vozů (86,7 %).

Ročník 199091,3 %
Model celkem92,0 %
Značka celkem93,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín 51 kW (48,8 %), 1.3 Benzín (26,7 %), 1.3 Benzín 47 kW (7,9 %).

Barevně převládá černá (15,4 %), druhá nejčastější je modrá-metal (12,9 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 536 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1990 mělo plnou způsobilost 91,2 %. Model jako celek dosahuje 92,0 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,8 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 91,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,4 % a „Nezpůsobilé“ 1,5 % ze všech prohlídek (celkem 7,9 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,2 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 64 345 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 34 149 až 88 183 km. To odpovídá asi 1 787 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Jihočeském kraji (41,6 %), pak následují Středočeský kraj a Vysočina.

Vysoký podíl dovozů (86,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 68043,2 %
Brzdové zařízení84321,7 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení52313,5 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav3599,2 %
Řízení2586,6 %
Výhledy1082,8 %
Identifikace vozidla621,6 %
Jiné vybavení551,4 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
519×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
426×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
339×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
173×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
149×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
146×
7
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
123×
8
Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.3.5.1
107×

Motorizace ročníku 1990

MotorPočetSTK~cena
1.3 Benzín 51 kW11792,2 %–

Z registru vozidel

Složení Suzuki Samurai 1990 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo20,7 % · 43 vozidel
  • Rakousko12,0 % · 25 vozidel
  • Německo (NDR)1,4 % · 3 vozidla
  • Nizozemsko1,4 % · 3 vozidla
  • Itálie1,0 % · 2 vozidla
  • ostatní země1,0 % · 2 vozidla
  • země neurčena62,5 % · 130 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihočeský kraj16,2 % · 249 prohlídek
  • Středočeský kraj15,0 % · 230 prohlídek
  • Kraj Vysočina7,8 % · 120 prohlídek
  • ostatní61,0 % · 937 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá15,4 % · 37 vozidel
  • Modrá metalíza12,9 % · 31 vozidel
  • Zelená tmavá11,3 % · 27 vozidel
  • Zelená základní10,8 % · 26 vozidel
  • Bílá7,5 % · 18 vozidel
  • ostatní42,1 % · 101 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
84,3 %
evidováno u 214 vozů
Katalyzátor
19,7 %
evidováno u 50 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 5,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 84,6 %EURO 2 · 15,4 %

Jiné ročníky Suzuki Samurai

Proklepněte konkrétní Suzuki Samurai 1990

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.