Suzuki Samurai 1991

Evidováno
244
Způsobilost na STK
92,9 %
Ø nájezd (medián)
58 197 km
Dovezeno (219 ks)
90 %

Způsobilé na 30 dnů 5,1 % · Nezpůsobilé 1,4 % (celkem 6,5 % bez plné způsobilosti, z 1 789 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1991 eviduje registr Suzuki Samurai 244 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. V provozu jich zůstává 151 vozů (61,9 %); ze zahraničí dovezeno 219 vozů (89,8 %).

Ročník 199192,9 %
Model celkem92,0 %
Značka celkem93,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín 51 kW (59,0 %), 1.3 Benzín (19,7 %), 1.3 Benzín 52 kW (15,2 %).

Barevně převládá černá (23,8 %), druhá nejčastější je zelená-tmavá (14,3 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 789 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1991 mělo plnou způsobilost 92,9 %. Model jako celek dosahuje 92,0 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,9 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 92,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,1 % a „Nezpůsobilé“ 1,4 % ze všech prohlídek (celkem 6,5 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,7 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1990 (91,2 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,7 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 58 197 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 34 226 až 87 026 km. To odpovídá asi 1 663 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Jihočeském kraji (39,0 %), pak následují Plzeňský kraj a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (89,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 92142,4 %
Brzdové zařízení99722,0 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení64414,2 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav4469,8 %
Řízení2796,2 %
Výhledy1292,8 %
Identifikace vozidla651,4 %
Jiné vybavení511,1 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
615×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
551×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
378×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
228×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
178×
6
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
159×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
157×
8
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
133×

Motorizace ročníku 1991

MotorPočetSTK~cena
1.3 Benzín 51 kW14493,0 %–

Z registru vozidel

Složení Suzuki Samurai 1991 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo20,5 % · 45 vozidel
  • Rakousko14,2 % · 31 vozidel
  • Nizozemsko5,5 % · 12 vozidel
  • Belgie0,9 % · 2 vozidla
  • Německo (NDR)0,9 % · 2 vozidla
  • ostatní země0,9 % · 2 vozidla
  • země neurčena57,1 % · 125 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihočeský kraj15,1 % · 270 prohlídek
  • Plzeňský kraj12,2 % · 218 prohlídek
  • Středočeský kraj11,4 % · 204 prohlídek
  • ostatní61,3 % · 1 097 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá23,8 % · 58 vozidel
  • Zelená tmavá14,3 % · 35 vozidel
  • Šedá metalíza11,9 % · 29 vozidel
  • Zelená základní10,7 % · 26 vozidel
  • Bílá7,4 % · 18 vozidel
  • ostatní32,0 % · 78 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
83,0 %
evidováno u 229 vozů
Katalyzátor
12,3 %
evidováno u 34 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 5,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 78,6 %EURO 2 · 21,4 %

Jiné ročníky Suzuki Samurai

Proklepněte konkrétní Suzuki Samurai 1991

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.