Suzuki Grand Vitara 2011
Způsobilé na 30 dnů 4,7 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 5,2 % bez plné způsobilosti, z 1 605 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 118 933 Kčmedián 141 954 Kčdo 196 052 Kč
Pro Suzuki Grand Vitaru ročníku 2011 eviduje registr 185 vozů. Aktivně jezdí 170 vozů (91,9 %), dovoz tvoří 13,5 % ročníku (25 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.9 Nafta 95 kW (50,8 %), 2.4 Benzín 124 kW (37,8 %), 2.4 Benzín+LPG 124 kW (4,9 %).
Nejčastější barva je bílá (31,9 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 605 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2011 mělo plnou způsobilost 94,6 %. Model jako celek dosahuje 93,8 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,8 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 94,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,6 % ze všech prohlídek (celkem 5,2 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,5 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 135 237 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 91 545 až 179 950 km. To odpovídá asi 9 016 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Ústeckém kraji (33,9 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.
Podíl dovozů (13,5 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 666 | 35,3 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 432 | 22,9 % |
| Brzdové zařízení | 427 | 22,6 % |
| Výhledy | 134 | 7,1 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 134 | 7,1 % |
| Řízení | 93 | 4,9 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2011
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.9 Nafta 95 kW | 94 | 95,2 % | 133 870 Kč |
| 2.4 Benzín 124 kW | 70 | 94,1 % | 185 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 187 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 193 000 Kč |
| 150 000 km | 161 000 Kč |
| 200 000 km | 132 000 Kč |
| 250 000 km | 114 000 Kč |
| 300 000 km | 93 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Suzuki Grand Vitary ročníku 2011 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 141 954 Kč (při mediánovém nájezdu 187 054 km). Běžné rozpětí je od 118 933 do 196 052 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 210 242 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 96 512 Kč.
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 193 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 93 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Suzuki Grand Vitary 2011 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo72,0 % · 18 vozidel
- Itálie12,0 % · 3 vozidla
- Dánsko4,0 % · 1 vozidlo
- Francie4,0 % · 1 vozidlo
- Rakousko4,0 % · 1 vozidlo
- ostatní země4,0 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Ústecký kraj11,7 % · 187 prohlídek
- Jihomoravský kraj11,5 % · 184 prohlídek
- Středočeský kraj11,2 % · 180 prohlídek
- ostatní65,7 % · 1 054 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá31,9 % · 59 vozidel
- Šedá metalíza20,0 % · 37 vozidel
- Stříbrná metalíza11,4 % · 21 vozidel
- Černá metalíza10,8 % · 20 vozidel
- Šedá9,2 % · 17 vozidel
- ostatní16,8 % · 31 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 48,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Suzuki Grand Vitaru 2011
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.