Subaru Legacy 1996
Způsobilé na 30 dnů 5,4 % · Nezpůsobilé 1,7 % (celkem 7,1 % bez plné způsobilosti, z 1 416 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 15,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Subaru Legacy ročníku 1996 má v ČR 267 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. V provozu jich zůstává 42 vozů (15,7 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 70,8 % (189 vozů).
Jak ročník stárne
Subaru Legacy 1996 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 14 let | 85,4 % | - |
| 16 let | 85,4 % | - |
| 18 let | 87,7 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín 85 kW (48,7 %), 2.0 Benzín (16,1 %), 2.2 Benzín 94 kW (7,9 %).
Barevně převládá zelená-metal (27,3 %), druhá nejčastější je modrá-metal (10,1 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 416 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1996 mělo plnou způsobilost 91,6 %. Model jako celek dosahuje 93,9 %, tento ročník je tedy o 2,4 procentního bodu pod průměrem.
Plnou způsobilost mělo 91,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,4 % a „Nezpůsobilé“ 1,7 % ze všech prohlídek (celkem 7,1 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 3,0 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1995 (94,5 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,6 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 216 755 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 176 389 až 261 610 km. To odpovídá asi 7 225 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Libereckém kraji (47,2 %), pak následují Královéhradecký kraj a Středočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (70,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 1 248 | 42,8 % |
| Brzdové zařízení | 672 | 23,1 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 370 | 12,7 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 286 | 9,8 % |
| Řízení | 231 | 7,9 % |
| Výhledy | 108 | 3,7 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1996
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Benzín 85 kW | 130 | 92,2 % | – |
Z registru vozidel
Složení Subaru Legacy 1996 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo24,9 % · 47 vozidel
- Německo (NDR)1,6 % · 3 vozidla
- Itálie1,1 % · 2 vozidla
- Nizozemsko1,1 % · 2 vozidla
- Rakousko1,1 % · 2 vozidla
- ostatní země0,5 % · 1 vozidlo
- země neurčena69,8 % · 132 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Liberecký kraj16,1 % · 228 prohlídek
- Královéhradecký kraj9,2 % · 130 prohlídek
- Středočeský kraj8,8 % · 125 prohlídek
- ostatní65,9 % · 933 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Zelená metalíza27,3 % · 73 vozidel
- Modrá metalíza10,1 % · 27 vozidel
- Červená metalíza7,9 % · 21 vozidel
- Červená základní7,9 % · 21 vozidel
- Šedá metalíza7,9 % · 21 vozidel
- ostatní39,0 % · 104 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 6,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1996 je mezi ročníky Legacy podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,4 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Subaru Legacy 1996
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.