Subaru Legacy 2008

Evidováno
200
Způsobilost na STK
94,8 %
Ø nájezd (medián)
161 963 km
Dovezeno (60 ks)
30 %

Způsobilé na 30 dnů 4,6 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 4,9 % bez plné způsobilosti, z 2 086 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 70 000 Kčmedián 70 252 Kčdo 77 777 Kč

Pro Subaru Legacy ročníku 2008 eviduje registr 200 vozů. Aktivně jezdí 127 vozů (63,5 %), dovoz tvoří 30,0 % ročníku (60 vozů).

Ročník 200894,8 %
Model celkem93,9 %
Značka celkem94,4 %

Jak ročník stárne

Subaru Legacy 2008 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 16 let klesla plná způsobilost o 5,3 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky94,6 % -
6 let95,3 % -
8 let95,4 % -
10 let94,4 % -
12 let90,1 % -
14 let92,2 % -
16 let89,3 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 110 kW (43,5 %), 2.0 Benzín 110 kW (18,5 %), 3.0 Benzín 180 kW (9,5 %).

Barevně převládá stříbrná-metal (19,0 %), druhá nejčastější je šedá (17,0 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 2 086 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2008 mělo plnou způsobilost 94,8 %. Model jako celek dosahuje 93,9 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,9 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 94,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 4,9 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 161 963 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 108 375 až 220 142 km. To odpovídá asi 8 998 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (52,0 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 23132,9 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení74920,0 %
Brzdové zařízení56615,1 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav3699,9 %
Řízení2586,9 %
Identifikace vozidla2085,6 %
Výhledy2025,4 %
Obtěžování okolí1534,1 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
444×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
322×
3
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
263×
Zobrazit dalších 5 závad
4
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
226×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
184×
6
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
183×
7
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
152×
8
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
141×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

2,4 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 184 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2008

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 110 kW8794,1 %70 035 Kč

Cenový odhad

70 000
od Kč
70 252
medián Kč
77 777
do Kč

Při nájezdu kolem 192 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km108 000 Kč
150 000 km81 000 Kč
200 000 km67 000 Kč
250 000 km57 000 Kč
300 000 km47 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Subaru Legacy ročníku 2008 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 70 252 Kč (při mediánovém nájezdu 191 950 km). Běžné rozpětí je od 70 000 do 77 777 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 111 540 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 29 257 Kč.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 108 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 47 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Subaru Legacy 2008 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo50,0 % · 30 vozidel
  • Itálie21,7 % · 13 vozidel
  • Švýcarsko10,0 % · 6 vozidel
  • Francie8,3 % · 5 vozidel
  • Belgie1,7 % · 1 vozidlo
  • ostatní země3,3 % · 2 vozidla
  • země neurčena5,0 % · 3 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha37,8 % · 789 prohlídek
  • Středočeský kraj21,6 % · 450 prohlídek
  • Jihomoravský kraj13,3 % · 277 prohlídek
  • ostatní27,3 % · 570 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Stříbrná metalíza19,0 % · 38 vozidel
  • Šedá17,0 % · 34 vozidel
  • Šedá metalíza14,0 % · 28 vozidel
  • Modrá metalíza13,0 % · 26 vozidel
  • Šedá tmavá10,5 % · 21 vozidel
  • ostatní26,5 % · 53 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
58,5 %
evidováno u 168 vozů
Tažné zařízení
35,5 %
evidováno u 102 vozů
Pohon na plyn
15,7 %
evidováno u 45 vozů
Katalyzátor
9,4 %
evidováno u 27 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 38,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 95,4 %EURO 5 · 3,7 %EURO 3 · 0,9 %

Jiné ročníky Subaru Legacy

Proklepněte konkrétní Subaru Legacy 2008

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.