Subaru Legacy 2003

Evidováno
66
Způsobilost na STK
93,3 %
Ø nájezd (medián)
200 850 km
Dovezeno (53 ks)
80 %

Způsobilé na 30 dnů 5,8 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 6,3 % bez plné způsobilosti, z 621 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Subaru Legacy ročníku 2003 eviduje registr 66 vozů. Aktivně jezdí 44 vozů (66,7 %), dovoz tvoří 80,3 % ročníku (53 vozů).

Ročník 200393,3 %
Model celkem93,9 %
Značka celkem94,4 %

Jak ročník stárne

Subaru Legacy 2003 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 6 let a 12 let klesla plná způsobilost o 2,3 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
6 let97,3 % -
8 let95,7 % -
10 let96,9 % -
12 let95,0 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Benzín 121 kW (24,2 %), 2.0 Benzín 101 kW (21,2 %), 2.0 Benzín 92 kW (18,2 %).

Barevně převládá stříbrná-metal (21,2 %), druhá nejčastější je šedá (21,2 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 621 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2003 mělo plnou způsobilost 93,3 %. Model jako celek dosahuje 93,9 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,6 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 93,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 6,3 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,5 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 200 850 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 151 022 až 250 088 km. To odpovídá asi 8 733 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (36,5 %), pak následují Středočeský kraj a Liberecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (80,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 03340,4 %
Brzdové zařízení50819,8 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení46518,2 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav2168,4 %
Řízení1706,6 %
Výhledy1054,1 %
Identifikace vozidla632,5 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
379×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
240×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
223×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
159×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
131×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
100×
7
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
98×
8
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
95×

Z registru vozidel

Složení Subaru Legacy 2003 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo54,7 % · 29 vozidel
  • Rakousko3,8 % · 2 vozidla
  • Švýcarsko3,8 % · 2 vozidla
  • Itálie1,9 % · 1 vozidlo
  • Německo (NDR)1,9 % · 1 vozidlo
  • ostatní země3,8 % · 2 vozidla
  • země neurčena30,2 % · 16 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha31,2 % · 194 prohlídek
  • Středočeský kraj27,5 % · 171 prohlídek
  • Liberecký kraj26,7 % · 166 prohlídek
  • ostatní14,5 % · 90 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Stříbrná metalíza21,2 % · 14 vozidel
  • Šedá21,2 % · 14 vozidel
  • Modrá metalíza10,6 % · 7 vozidel
  • Zelená metalíza10,6 % · 7 vozidel
  • Zelená9,1 % · 6 vozidel
  • ostatní27,3 % · 18 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
53,6 %
evidováno u 60 vozů
ABS
44,6 %
evidováno u 50 vozů
Pohon na plyn
25,0 %
evidováno u 28 vozů
Katalyzátor
9,8 %
evidováno u 11 vozů
Airbag
7,1 %
evidováno u 8 vozů
Klimatizace
6,2 %
evidováno u 7 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 42,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 74,5 %EURO 4 · 25,5 %

Jiné ročníky Subaru Legacy

Proklepněte konkrétní Subaru Legacy 2003

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.