Subaru Legacy 2007

Evidováno
171
Způsobilost na STK
94,2 %
Ø nájezd (medián)
181 531 km
Dovezeno (53 ks)
31 %

Způsobilé na 30 dnů 5,4 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 5,5 % bez plné způsobilosti, z 1 955 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 44 675 Kčmedián 61 500 Kčdo 72 250 Kč

Subaru Legacy ročníku 2007 má v ČR 171 vozů. V provozu jich zůstává 132 vozů (77,2 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 31,0 % (53 vozů).

Ročník 200794,2 %
Model celkem93,9 %
Značka celkem94,4 %

Jak ročník stárne

Subaru Legacy 2007 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 18 let klesla plná způsobilost o 13,6 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky96,1 % -
6 let96,7 % -
8 let97,3 % -
10 let95,3 % -
12 let88,4 % -
14 let92,5 % -
16 let93,6 % -
18 let82,5 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín 121 kW (50,9 %), 2.0 Benzín+LPG 121 kW (25,7 %), 3.0 Benzín 180 kW (14,0 %).

Barevně převládá šedá (22,2 %), druhá nejčastější je šedá-metal (17,5 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 955 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2007 mělo plnou způsobilost 94,2 %. Model jako celek dosahuje 93,9 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 94,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 5,5 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 181 531 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 128 352 až 242 017 km. To odpovídá asi 9 554 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (42,9 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 54334,7 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení91720,6 %
Brzdové zařízení67015,0 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav4049,1 %
Řízení2946,6 %
Výhledy2365,3 %
Obtěžování okolí2154,8 %
Identifikace vozidla1743,9 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
573×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
384×
3
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
371×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
252×
5
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
238×
6
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
190×
7
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
189×
8
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
129×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

3,3 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 290 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2007

MotorPočetSTK~cena
2.0 Benzín 121 kW8795,9 %59 000 Kč
2.0 Benzín+LPG 121 kW4492,6 %50 000 Kč

Cenový odhad

44 675
od Kč
61 500
medián Kč
72 250
do Kč

Při nájezdu kolem 278 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
200 000 km77 000 Kč
250 000 km66 000 Kč
300 000 km53 000 Kč
350 000 km48 000 Kč
400 000 km45 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Subaru Legacy ročníku 2007 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 61 500 Kč (při mediánovém nájezdu 277 590 km). Běžné rozpětí je od 44 675 do 72 250 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 96 400 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 19 405 Kč.

S nájezdem 200 000 km vychází odhad na 77 000 Kč, s nájezdem 400 000 km na 45 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Subaru Legacy 2007 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo34,0 % · 18 vozidel
  • Itálie20,8 % · 11 vozidel
  • Švýcarsko13,2 % · 7 vozidel
  • Polsko3,8 % · 2 vozidla
  • Slovensko3,8 % · 2 vozidla
  • ostatní země3,8 % · 2 vozidla
  • země neurčena20,8 % · 11 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha33,2 % · 649 prohlídek
  • Středočeský kraj22,9 % · 447 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj21,3 % · 417 prohlídek
  • ostatní22,6 % · 442 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá22,2 % · 38 vozidel
  • Šedá metalíza17,5 % · 30 vozidel
  • Černá metalíza15,2 % · 26 vozidel
  • Šedá tmavá12,9 % · 22 vozidel
  • Modrá metalíza12,3 % · 21 vozidel
  • ostatní19,9 % · 34 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
57,8 %
evidováno u 145 vozů
Tažné zařízení
37,1 %
evidováno u 93 vozů
Pohon na plyn
25,9 %
evidováno u 65 vozů
Katalyzátor
11,6 %
evidováno u 29 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 48,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 98,3 %EURO 5 · 0,8 %EURO 3 · 0,8 %

Jiné ročníky Subaru Legacy

Proklepněte konkrétní Subaru Legacy 2007

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.