Subaru Legacy 1995
Způsobilé na 30 dnů 3,9 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 4,4 % bez plné způsobilosti, z 927 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 19,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Subaru Legacy ročníku 1995 má v ČR 224 vozů. V provozu jich zůstává 38 vozů (17,0 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 75,9 % (170 vozů).
Jak ročník stárne
Subaru Legacy 1995 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 14 let | 87,7 % | - |
| 16 let | 90,1 % | - |
| 18 let | 93,9 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín 85 kW (42,9 %), 2.0 Benzín (19,6 %), 2.2 Benzín 94 kW (14,3 %).
Nejčastější barva je zelená-metal (30,8 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 927 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1995 mělo plnou způsobilost 94,5 %. Model jako celek dosahuje 93,9 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,6 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 94,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 4,4 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 5,6 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 215 467 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 180 347 až 258 662 km. To odpovídá asi 6 951 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Libereckém kraji (37,7 %), pak následují Středočeský kraj a Praha.
Vysoký podíl dovozů (75,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 723 | 47,1 % |
| Brzdové zařízení | 314 | 20,5 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 202 | 13,2 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 172 | 11,2 % |
| Řízení | 124 | 8,1 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1995
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Benzín 85 kW | 96 | 94,0 % | – |
Z registru vozidel
Složení Subaru Legacy 1995 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo20,0 % · 34 vozidel
- Itálie1,2 % · 2 vozidla
- Německo (NDR)1,2 % · 2 vozidla
- Belgie0,6 % · 1 vozidlo
- Rakousko0,6 % · 1 vozidlo
- země neurčena76,5 % · 130 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Liberecký kraj13,4 % · 124 prohlídek
- Středočeský kraj11,7 % · 108 prohlídek
- Hlavní město Praha10,5 % · 97 prohlídek
- ostatní64,5 % · 598 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Zelená metalíza30,8 % · 69 vozidel
- Bílá9,4 % · 21 vozidel
- Šedá metalíza9,4 % · 21 vozidel
- Červená metalíza8,0 % · 18 vozidel
- Červená tmavá6,3 % · 14 vozidel
- ostatní36,2 % · 81 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 2,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Subaru Legacy 1995
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.