Subaru Forester 2001
Způsobilé na 30 dnů 6,5 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 7,3 % bez plné způsobilosti, z 1 472 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Ročník 2001 Subaru Foresteru má v českých registrech 156 vozů. V provozu zůstává 67 vozů (42,9 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 100 vozů (64,1 %).
Jak ročník stárne
Subaru Foresteru 2001 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 14 let | 88,6 % | - |
| 16 let | 92,1 % | - |
| 18 let | 93,2 % | - |
| 20 let | 91,7 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín 92 kW (53,2 %), 2.0 Benzín+LPG 92 kW (17,3 %), 2.0 Benzín 130 kW (9,0 %).
Barevně převládá zelená-metal (17,3 %), druhá nejčastější je modrá-metal (13,5 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 472 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2001 mělo plnou způsobilost 92,1 %. Model jako celek dosahuje 94,5 %, tento ročník je tedy o 2,3 procentního bodu pod průměrem.
Plnou způsobilost mělo 92,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 7,3 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,2 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2000 (93,3 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,6 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 204 038 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 162 913 až 251 834 km. To odpovídá asi 8 162 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (41,4 %), pak následují Plzeňský kraj a Praha.
Vysoký podíl dovozů (64,1 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 1 736 | 39,3 % |
| Brzdové zařízení | 795 | 18,0 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 781 | 17,7 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 438 | 9,9 % |
| Řízení | 307 | 7,0 % |
| Výhledy | 196 | 4,4 % |
| Identifikace vozidla | 105 | 2,4 % |
| Obtěžování okolí | 54 | 1,2 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2001
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Benzín 92 kW | 83 | 92,5 % | – |
Z registru vozidel
Složení Subaru Foresteru 2001 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo26,0 % · 26 vozidel
- Itálie15,0 % · 15 vozidel
- Švýcarsko5,0 % · 5 vozidel
- Nizozemsko4,0 % · 4 vozidla
- Rakousko4,0 % · 4 vozidla
- ostatní země6,0 % · 6 vozidel
- země neurčena40,0 % · 40 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj17,4 % · 256 prohlídek
- Plzeňský kraj13,2 % · 195 prohlídek
- Hlavní město Praha11,4 % · 168 prohlídek
- ostatní57,9 % · 853 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Zelená metalíza17,3 % · 27 vozidel
- Modrá metalíza13,5 % · 21 vozidel
- Stříbrná metalíza12,2 % · 19 vozidel
- Červená metalíza9,0 % · 14 vozidel
- Zelená7,7 % · 12 vozidel
- ostatní40,4 % · 63 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 30,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2001 je mezi ročníky Foresteru podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,3 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Subaru Forester 2001
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.