Renault Thalia 2013

Evidováno
186
Způsobilost na STK
92,7 %
Ø nájezd (medián)
59 285 km
Dovezeno (0 ks)
0 %

Způsobilé na 30 dnů 6,4 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 7,2 % bez plné způsobilosti, z 1 380 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 47 792 Kčmedián 48 635 Kčdo 54 234 Kč

Renault Thalia ročníku 2013 má v ČR 186 vozů. V provozu jich zůstává 171 vozů (91,9 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 0,0 % (0 vozů).

Ročník 201392,7 %
Model celkem91,7 %
Značka celkem92,6 %

Jak ročník stárne

Renaultu Thalie 2013 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 12 let klesla plná způsobilost o 9,1 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,2 %10 000 až 50 000 km
6 let94,6 %20 000 až 70 000 km
8 let90,8 %30 000 až 80 000 km
10 let89,7 %40 000 až 100 000 km
12 let88,2 %50 000 až 120 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.1 Benzín 55 kW (96,2 %), 1.1 Benzín+LPG 55 kW (3,8 %).

Barevně převládá červená (23,1 %), druhá nejčastější je červená-základní (19,9 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 380 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2013 mělo plnou způsobilost 92,7 %. Model jako celek dosahuje 91,7 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,0 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 92,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 7,2 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 59 285 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 33 667 až 95 668 km. To odpovídá asi 4 560 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (38,1 %), pak následují Jihomoravský kraj a Moravskoslezský kraj.

Podíl dovozů (0,0 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Brzdové zařízení69824,8 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení65923,4 %
Podvozek a části připevněné k podvozku65823,4 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav2579,1 %
Řízení1977,0 %
Výhledy1545,5 %
Identifikace vozidla1344,8 %
Obtěžování okolí592,1 %

Nejčastější závady STK

1
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
286×
2
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
237×
3
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
226×
Zobrazit dalších 5 závad
4
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
191×
5
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
188×
6
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
181×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
104×
8
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
97×

Na co se zaměřit u ročníku 2013

Závady, které technici u Renaultu Thalie 2013 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.

ZávadaČastěji
Vadný zdroj světla směrové svítilnySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.4.1.1.4B2,31×
Poškozený optický systém světlometuSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.2B2,26×
Vůle v pákovém mechanismu řízeníŘízení · kód 2.1.3.1.1B2,16×
Radiální vůle rejdového čepuNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.2.2.1B2,04×
Nesvítí obrysová / denní svítilnaSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.2.1.1.2B1,77×
Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučBrzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2B1,53×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 1 371 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.114 let4 111
Vůle v pákovém mechanismu řízeníkód 2.1.3.1.115 let919
Radiální vůle rejdového čepukód 5.1.2.2.115 let673
Vadný zdroj světla směrové svítilnykód 4.4.1.1.416 let454
Nesvítí obrysová / denní svítilnakód 4.2.1.1.216 let760
Zobrazit všech 16 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.216 let892
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.116 let15 516
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubíkód 1.1.11.3.116 let11 216
Ostřikovač nedostřikuje část čelního sklakód 3.5.1.216 let611
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.116 let8 320
Sbíhavost kol mimo tolerancikód 2.4.116 let1 216
Poškozený optický systém světlometukód 4.1.1.2.217 let1 088
Netěsnost převodky řízeníkód 2.1.1.5.117 let1 352
Poškozené prachovky řízeníkód 2.1.3.7.117 let5 935
Povrchově odřená brzdová hadicekód 1.1.12.2.118 let3 696
Opotřebený mechanismus parkovací brzdykód 1.1.6.2.118 let2 792

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

4,4 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 870 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2013

MotorPočetSTK~cena
1.1 Benzín 55 kW17993,3 %48 635 Kč

Cenový odhad

47 792
od Kč
48 635
medián Kč
54 234
do Kč

Při nájezdu kolem 139 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km62 000 Kč
100 000 km54 000 Kč
150 000 km47 000 Kč
200 000 km38 000 Kč
250 000 km29 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Renault Thalie ročníku 2013 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 48 635 Kč (při mediánovém nájezdu 138 900 km). Běžné rozpětí je od 47 792 do 54 234 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 58 482 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 41 290 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 62 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 29 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Renaultu Thalie 2013 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj28,8 % · 398 prohlídek
  • Jihomoravský kraj26,5 % · 366 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj20,3 % · 280 prohlídek
  • ostatní24,3 % · 336 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená23,1 % · 43 vozidel
  • Červená základní19,9 % · 37 vozidel
  • Bílá18,8 % · 35 vozidel
  • Šedá metalíza13,4 % · 25 vozidel
  • Hnědá metalíza12,9 % · 24 vozidel
  • ostatní11,8 % · 22 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
44,9 %
evidováno u 240 vozů
Tažné zařízení
26,2 %
evidováno u 140 vozů
Pohon na plyn
5,6 %
evidováno u 30 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 42,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 96,1 %EURO 6 · 2,6 %EURO 4 · 0,9 %EURO 3 · 0,4 %

Majitelé a osud v registru

Z 534 vozů Renaultu Thalie 2013 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
20,0 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
3,6 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
86,1 %
vyvezeno 7,3 % · zaniklo 5,6 %

Jiné ročníky Renaultu Thalie

Proklepněte konkrétní Renault Thalii 2013

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.