Renault Clio 1990

Evidováno
188
Způsobilost na STK
94,4 %
Ø nájezd (medián)
168 497 km
Dovezeno (111 ks)
59 %

Způsobilé na 30 dnů 3,0 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 3,9 % bez plné způsobilosti, z 407 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 29,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1990 Renaultu Clio má v českých registrech 188 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. V provozu zůstává 20 vozů (10,6 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 111 vozů (59,0 %).

Ročník 199094,4 %
Model celkem92,9 %
Značka celkem92,6 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín (49,5 %), 1.2 Benzín (25,0 %), 1.9 Nafta (13,3 %).

Barevně převládá červená-základní (20,2 %), druhá nejčastější je šedá-metal (17,0 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 407 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1990 mělo plnou způsobilost 94,4 %. Model jako celek dosahuje 92,9 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,6 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 94,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,0 % a „Nezpůsobilé“ 1,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,9 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,1 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 168 497 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 126 710 až 199 920 km. To odpovídá asi 4 680 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (35,0 %), pak následují Zlínský kraj a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (59,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku12166,9 %
Brzdové zařízení6033,1 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
45×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
24×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
23×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
19×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
17×
6
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
12×
7
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
11×
8
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
9×

Z registru vozidel

Složení Renaultu Clio 1990 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • země neurčena100,0 % · 111 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj5,2 % · 21 prohlídek
  • Zlínský kraj4,9 % · 20 prohlídek
  • Středočeský kraj4,7 % · 19 prohlídek
  • ostatní85,3 % · 347 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená základní20,2 % · 38 vozidel
  • Šedá metalíza17,0 % · 32 vozidel
  • Zelená metalíza16,5 % · 31 vozidel
  • Bílá12,2 % · 23 vozidel
  • Modrá tmavá5,3 % · 10 vozidel
  • ostatní28,7 % · 54 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
49,7 %
evidováno u 95 vozů
Tažné zařízení
13,6 %
evidováno u 26 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1990 patří u Clio k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,6 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Renaultu Clio

Proklepněte konkrétní Renault Clio 1990

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.