Renault Captur 2016
1.2 Benzín 87 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Moderní přeplňovaný benzínový motor malého objemu kombinuje nízkou emisní stopu s dobrým výkonem. Klíčová je pravidelná výměna oleje a kontrola řetězu rozvodů.
Způsobilé na 30 dnů 1,5 % · Nezpůsobilé 0,7 % (celkem 2,2 % bez plné způsobilosti, z 461 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 181 912 Kčmedián 199 000 Kčdo 201 005 Kč
1.2 Benzín 87 kW je druhá nejpočetnější motorizace u Renaultu Capturu ročníku 2016. V registrech je evidováno 89 vozů (35,0 % ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem H5F G4 (dalších 5 kódových variant bylo postaveno na stejných mechanických dílech).
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 97,6 % |
| 100-200 000 km | 95,2 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 97,8 % (461 prohlídek), tedy mírně nad průměrem (o 1,0 procentního bodu) mezi motory ročníku 2016 (ročník průměrně 96,8 %).
Plnou způsobilost mělo 97,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,7 % ze všech prohlídek (celkem 2,2 % bez plné způsobilosti).
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Rozložení kódů motoru
Z 89 vozidel této motorizace se v registru eviduje 5 různých kódů motoru:
Další motorizace Renaultu Capturu 2016
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 100 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 242 000 Kč |
| 100 000 km | 204 000 Kč |
| 150 000 km | 177 000 Kč |
| 200 000 km | 152 000 Kč |
| 250 000 km | 131 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 1.2 Benzín 87 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 199 000 Kč (při typickém nájezdu 100 356 km). Běžné rozmezí je 181 912–201 005 Kč.
Oproti mediánu ročníku 2016 (180 884 Kč) je tato motorizace o 10 % výše.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 242 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 131 000 Kč.