Renault Captur 2016

0.9 Benzín 66 kW

Kód motoru: H4B B4 · 5 kódových variant

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
66 kW
Výkon (90 k)
~900 cm³
Objem
5,1 l/100 km
Ø spotřeba
113 g/km
Ø CO₂
171 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 180 kg· rozvor 2 606 mm· délka 4 122 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzín

Charakter motoru

Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.

Evidováno
145
V provozu
140
Způsobilost na STK
96,4 %
STK kontrol
754

Způsobilé na 30 dnů 3,5 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 3,6 % bez plné způsobilosti, z 754 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 152 618 Kčmedián 170 000 Kčdo 180 221 Kč

První nejpočetnější motorizace u Renaultu Capturu ročníku 2016 je 0.9 Benzín 66 kW - registr eviduje 145 vozů (57,1 % z celkového ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem H4B B4 (další 4 kódové varianty byly postaveny na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace96,4 %
Ročník celkem96,8 %
Model celkem97,3 %
Značka celkem92,6 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km95,9 %
100-200 000 km94,9 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 96,4 % (754 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2016 (ročník průměrně 96,8 %).

Plnou způsobilost mělo 96,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 3,6 % bez plné způsobilosti).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,7 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 145 vozidel této motorizace se v registru eviduje 5 různých kódů motoru:

H4B B4
95,9 %139 ks
H4B B 4
1,4 %2 ks
K4J G 7
1,4 %2 ks
H5B B4
0,7 %1 ks
H4BB4
0,7 %1 ks

Další motorizace Renaultu Capturu 2016

Cenový odhad

152 618
od Kč
170 000
medián Kč
180 221
do Kč

Při nájezdu kolem 99 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km193 000 Kč
75 000 km182 000 Kč
100 000 km170 000 Kč
125 000 km162 000 Kč
150 000 km148 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 0.9 Benzín 66 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 170 000 Kč (při typickém nájezdu 99 000 km). Běžné rozmezí je 152 618–180 221 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2016 (180 884 Kč) je tato motorizace o 6 % níže.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 193 000 Kč, s nájezdem 150 000 km na 148 000 Kč.

Jiné ročníky Renaultu Capturu

Proklepněte konkrétní Renault Captur 2016 0.9 Benzín 66 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.