Renault Captur 2014

1.2 Benzín 88 kW

Kód motoru: H5F D 4 · 3 kódové varianty

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
88 kW
Výkon (120 k)
~1 200 cm³
Objem
5,4 l/100 km
Ø spotřeba
125 g/km
Ø CO₂
192 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 1 255 kg· rozvor 2 606 mm· délka 4 122 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzín

Charakter motoru

Moderní přeplňovaný benzínový motor malého objemu kombinuje nízkou emisní stopu s dobrým výkonem. Klíčová je pravidelná výměna oleje a kontrola řetězu rozvodů.

Evidováno
56
V provozu
52
Způsobilost na STK
95,9 %
STK kontrol
339

Způsobilé na 30 dnů 4,1 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 4,1 % bez plné způsobilosti, z 339 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 153 421 Kčmedián 185 560 Kčdo 207 076 Kč

Druhá nejpočetnější motorizace u Renaultu Capturu ročníku 2014 je 1.2 Benzín 88 kW - registr eviduje 56 vozů (35,9 % z celkového ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem H5F D 4 (další 2 kódové varianty byly postaveny na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace95,8 %
Ročník celkem96,4 %
Model celkem97,3 %
Značka celkem92,6 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km96,3 %
100-200 000 km96,5 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 95,8 % (339 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 0,6 procentního bodu) mezi motory ročníku 2014 (ročník průměrně 96,4 %).

Plnou způsobilost mělo 95,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,1 % bez plné způsobilosti).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,4 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 344 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 56 vozidel této motorizace se v registru eviduje 3 kódů typu motoru:

H5F D 4
94,6 %53 ks
H5F D4
3,6 %2 ks
H5FD4
1,8 %1 ks

Další motorizace Renaultu Capturu 2014

Cenový odhad

153 421
od Kč
185 560
medián Kč
207 076
do Kč

Při nájezdu kolem 135 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km240 000 Kč
100 000 km203 000 Kč
150 000 km175 000 Kč
200 000 km148 000 Kč
250 000 km127 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.2 Benzín 88 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 185 560 Kč (při typickém nájezdu 135 056 km). Běžné rozmezí je 153 421–207 076 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2014 (160 314 Kč) je tato motorizace o 16 % výše.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 240 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 127 000 Kč.

Jiné ročníky Renaultu Capturu

Proklepněte konkrétní Renault Captur 2014 1.2 Benzín 88 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.