Renault Captur 2014

0.9 Benzín 66 kW

Kód motoru: H4B A 4 · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
66 kW
Výkon (90 k)
~900 cm³
Objem
4,9 l/100 km
Ø spotřeba
114 g/km
Ø CO₂
171 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 1 178 kg· rozvor 2 606 mm· délka 4 122 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzín

Charakter motoru

Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.

Evidováno
71
V provozu
61
Způsobilost na STK
97,5 %
STK kontrol
405

Způsobilé na 30 dnů 2,2 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 2,5 % bez plné způsobilosti, z 405 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 149 999 Kčmedián 157 625 Kčdo 169 892 Kč

0.9 Benzín 66 kW je první nejpočetnější motorizace u Renaultu Capturu ročníku 2014. V registrech je evidováno 71 vozů (45,5 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem H4B A 4 (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace97,5 %
Ročník celkem96,4 %
Model celkem97,3 %
Značka celkem92,6 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km97,7 %
100-200 000 km93,9 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 97,5 % (405 prohlídek), tedy mírně nad průměrem (o 1,1 procentního bodu) mezi motory ročníku 2014 (ročník průměrně 96,4 %).

Plnou způsobilost mělo 97,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 2,5 % bez plné způsobilosti).

Jde zároveň o nejspolehlivější motorizaci ročníku. Porazila i 1.2 Benzín 88 kW (95,8 %).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,2 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 497 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 71 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

H4B A 4
97,1 %68 ks
H4B A4
2,9 %2 ks

Další motorizace Renaultu Capturu 2014

Cenový odhad

149 999
od Kč
157 625
medián Kč
169 892
do Kč

Při nájezdu kolem 123 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km188 000 Kč
100 000 km167 000 Kč
150 000 km144 000 Kč
200 000 km123 000 Kč
250 000 km108 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 0.9 Benzín 66 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 157 625 Kč (při typickém nájezdu 123 185 km). Běžné rozmezí je 149 999–169 892 Kč.

Cenově odpovídá mediánu ročníku 2014 (160 314 Kč).

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 188 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 108 000 Kč.

Jiné ročníky Renaultu Capturu

Proklepněte konkrétní Renault Captur 2014 0.9 Benzín 66 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.