Opel Zafira 2007
1.8 Benzín+LPG 103 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Větší benzínový motor s vyšším výkonem si pro dlouhou životnost žádá kvalitní olej a šetrný styl jízdy, zejména v prvních minutách po studeném startu.
Způsobilé na 30 dnů 7,7 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 8,5 % bez plné způsobilosti, z 483 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 44 000 Kčobvykle 55 000 Kčdo 69 000 Kč
1.8 Benzín+LPG 103 kW je sedmá nejpočetnější motorizace u Opelu Zafiry ročníku 2007. V registrech je evidováno 42 vozů (3,8 % ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem Z18XER.
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 93,0 % |
| 100-200 000 km | 91,7 % |
| 200-300 000 km | 87,0 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 91,1 % (483 prohlídek), tedy o 3,4 procentního bodu pod průměrem mezi motory ročníku 2007 (ročník průměrně 94,4 %).
Plnou způsobilost mělo 91,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 8,5 % bez plné způsobilosti).
Na co se zaměřit u motorizace 1.8 Benzín+LPG 103 kW
Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Nesprávná hodnota lambdaObtěžování okolí · kód 8.2.1.2.3 | B | 1,82× |
| Únik provozních kapalinObtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1 | B | 1,63× |
| Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučBrzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2 | B | 1,54× |
| Slabý brzdný účinek parkovací brzdyBrzdové zařízení · kód 1.4.2.1.1 | B | 1,39× |
| Překročené plynné emise (benzín)Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1 | B | 1,33× |
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Únik provozních kapalinkód 8.4.1.1.1 | 17 let | 561 |
| Nesprávná hodnota lambdakód 8.2.1.2.3 | 18 let | 304 |
| Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.2 | 18 let | 549 |
| Překročené plynné emise (benzín)kód 8.2.1.2.1 | 18 let | 338 |
| Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.1 | 18 let | 10 953 |
Zobrazit všech 9 závad
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Netěsnost posilovače řízeníkód 2.1.5.1.1 | 18 let | 513 |
| Slabý brzdný účinek parkovací brzdykód 1.4.2.1.1 | 19 let | 603 |
| Netěsnost převodky řízeníkód 2.1.1.5.1 | 19 let | 1 721 |
| Hřídel stěrače bez ochranného pouzdrakód 3.4.3.1 | 19 let | 971 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Další motorizace Opelu Zafiry 2007
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 245 000 km, obvyklém v inzerci. Odhad z cen srovnatelných vozů.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 150 000 km | 79 000 Kč |
| 200 000 km | 63 000 Kč |
| 250 000 km | 56 000 Kč |
| 300 000 km | 45 000 Kč |
| 350 000 km | 42 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 1.8 Benzín+LPG 103 kW vychází při nájezdu kolem 245 000 km na přibližně 55 000 Kč. Polovina srovnatelných vozů se nabízí mezi 44 000 a 69 000 Kč.
S nájezdem 150 000 km vychází odhad na 79 000 Kč, s nájezdem 350 000 km na 42 000 Kč.
Doporučení
V datech patří mezi nejrizikovější motorizace ročníku. Zvažte jiné alternativy nebo buďte extra důkladní při kontrole.
Statistiky jsou ale jen vodítko, před koupí konkrétního vozu si vždy ověřte jeho skutečný technický stav (předkupní prohlídka, servisní historie, prověření VIN).