Nissan X-Trail 2016

1.6 Nafta 96 kW

Kód motoru: R9M

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
96 kW
Výkon (131 k)
~1 600 cm³
Objem
5,3 l/100 km
Ø spotřeba
140 g/km
Ø CO₂
186 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1G· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 714 kg· rozvor 2 705 mm· délka 4 640 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Středně objemový turbodiesel je v této výkonové třídě typická volba pro dálkaře a řidiče s vysokým ročním nájezdem. Točivý moment přichází nízko a spotřeba zůstává rozumná.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
99
V provozu
94
Způsobilost na STK
94,7 %
STK kontrol
559

Způsobilé na 30 dnů 5,0 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 5,2 % bez plné způsobilosti, z 559 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 216 500 Kčmedián 255 360 Kčdo 282 286 Kč

První nejpočetnější motorizace u Nissanu X-Trail ročníku 2016 je 1.6 Nafta 96 kW - registr eviduje 99 vozů (80,5 % z celkového ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem R9M.

Tato motorizace94,7 %
Ročník celkem95,2 %
Model celkem93,0 %
Značka celkem93,1 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km95,6 %
100-200 000 km92,1 %
200-300 000 km93,8 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 94,7 % (559 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2016 (ročník průměrně 95,2 %).

Plnou způsobilost mělo 94,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 5,2 % bez plné způsobilosti).

Naopak jde o nejhůře hodnocený motor ročníku, dokonce pod úrovní 1.6 Benzín 120 kW (97,0 %).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

18 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Cenový odhad

216 500
od Kč
255 360
medián Kč
282 286
do Kč

Při nájezdu kolem 143 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km370 000 Kč
100 000 km304 000 Kč
150 000 km251 000 Kč
200 000 km210 000 Kč
250 000 km185 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.6 Nafta 96 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 255 360 Kč (při typickém nájezdu 143 007 km). Běžné rozmezí je 216 500–282 286 Kč.

Cenově odpovídá mediánu ročníku 2016 (263 810 Kč).

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 370 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 185 000 Kč.

Jiné ročníky Nissanu X-Trail

Proklepněte konkrétní Nissan X-Trail 2016 1.6 Nafta 96 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.