Nissan X-Trail 2015

1.6 Nafta 96 kW

Kód motoru: R9M · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
96 kW
Výkon (131 k)
~1 600 cm³
Objem
5,3 l/100 km
Ø spotřeba
138 g/km
Ø CO₂
185 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1G· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 1 661 kg· rozvor 2 705 mm· délka 4 640 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Středně objemový turbodiesel je v této výkonové třídě typická volba pro dálkaře a řidiče s vysokým ročním nájezdem. Točivý moment přichází nízko a spotřeba zůstává rozumná.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
102
V provozu
92
Způsobilost na STK
95,5 %
STK kontrol
578

Způsobilé na 30 dnů 4,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti, z 578 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 194 280 Kčmedián 218 160 Kčdo 238 000 Kč

1.6 Nafta 96 kW je první nejpočetnější motorizace u Nissanu X-Trail ročníku 2015. V registrech je evidováno 102 vozů (95,3 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem R9M (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace95,5 %
Ročník celkem95,1 %
Model celkem93,0 %
Značka celkem93,1 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km95,5 %
100-200 000 km96,1 %
200-300 000 km94,1 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 95,5 % (578 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2015 (ročník průměrně 95,1 %).

Plnou způsobilost mělo 95,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti).

Jde zároveň o nejspolehlivější motorizaci ročníku. Porazila i 1.6 Benzín 120 kW (86,7 %).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

14 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 102 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

R9M
99,0 %101 ks
R9ME414
1,0 %1 ks

Cenový odhad

194 280
od Kč
218 160
medián Kč
238 000
do Kč

Při nájezdu kolem 211 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km322 000 Kč
150 000 km267 000 Kč
200 000 km223 000 Kč
250 000 km197 000 Kč
300 000 km167 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.6 Nafta 96 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 218 160 Kč (při typickém nájezdu 211 451 km). Běžné rozmezí je 194 280–238 000 Kč.

Cenově odpovídá mediánu ročníku 2015 (223 000 Kč).

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 322 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 167 000 Kč.

Jiné ročníky Nissanu X-Trail

Proklepněte konkrétní Nissan X-Trail 2015 1.6 Nafta 96 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.