Nissan Primera 2006

Evidováno
147
Způsobilost na STK
91,7 %
Ø nájezd (medián)
165 602 km
Dovezeno (39 ks)
27 %

Způsobilé na 30 dnů 6,8 % · Nezpůsobilé 0,9 % (celkem 7,7 % bez plné způsobilosti, z 1 577 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Nissan Primeru ročníku 2006 eviduje registr 147 vozů. Aktivně jezdí 62 vozů (42,2 %), dovoz tvoří 26,5 % ročníku (39 vozů).

Ročník 200691,7 %
Model celkem92,2 %
Značka celkem93,1 %

Jak ročník stárne

Nissanu Primery 2006 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky90,6 % -
6 let85,0 % -
8 let84,2 % -
10 let88,1 % -
12 let95,1 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.2 Nafta 102 kW (37,4 %), 1.9 Nafta 88 kW (29,3 %), 1.8 Benzín 85 kW (25,9 %).

Nejčastější barva je stříbrná (32,7 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 577 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2006 mělo plnou způsobilost 91,7 %. Model jako celek dosahuje 92,2 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 91,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,9 % ze všech prohlídek (celkem 7,7 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 165 602 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 122 064 až 214 103 km. To odpovídá asi 8 280 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (37,9 %), pak následují Jihomoravský kraj a Plzeňský kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku99032,9 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení65421,8 %
Brzdové zařízení56318,7 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav2909,6 %
Řízení2829,4 %
Výhledy1675,6 %
Obtěžování okolí602,0 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
385×
2
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
233×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
197×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
183×
5
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
171×
6
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
134×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
130×
8
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
123×

Motorizace ročníku 2006

MotorPočetSTK~cena
2.2 Nafta 102 kW5592,0 %–
1.9 Nafta 88 kW4390,0 %–

Z registru vozidel

Složení Nissanu Primery 2006 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo38,5 % · 15 vozidel
  • Belgie10,3 % · 4 vozidla
  • Dánsko7,7 % · 3 vozidla
  • Francie5,1 % · 2 vozidla
  • Rakousko5,1 % · 2 vozidla
  • ostatní země7,7 % · 3 vozidla
  • země neurčena25,6 % · 10 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj15,3 % · 241 prohlídek
  • Jihomoravský kraj13,3 % · 209 prohlídek
  • Plzeňský kraj11,8 % · 186 prohlídek
  • ostatní59,7 % · 941 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Stříbrná32,7 % · 48 vozidel
  • Šedá12,9 % · 19 vozidel
  • Šedá metalíza10,2 % · 15 vozidel
  • Šedá základní8,8 % · 13 vozidel
  • Modrá8,2 % · 12 vozidel
  • ostatní27,2 % · 40 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
66,3 %
evidováno u 132 vozů
Tažné zařízení
31,2 %
evidováno u 62 vozů
Katalyzátor
9,0 %
evidováno u 18 vozů
Airbag
6,0 %
evidováno u 12 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 24,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 55,1 %EURO 4 · 44,9 %

Jiné ročníky Nissanu Primery

Proklepněte konkrétní Nissan Primeru 2006

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.