Nissan Primera 1993
Způsobilé na 30 dnů 2,6 % · Nezpůsobilé 1,9 % (celkem 4,4 % bez plné způsobilosti, z 1 603 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 30,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Ročník 1993 Nissanu Primery má v českých registrech 725 vozů. V provozu zůstává 84 vozů (11,6 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 374 vozů (51,6 %).
Jak ročník stárne
Nissanu Primery 1993 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 16 let a 18 let klesla plná způsobilost o 6,3 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 16 let | 84,9 % | - |
| 18 let | 78,7 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín (32,1 %), 2.0 Nafta (23,7 %), 1.6 Benzín (19,0 %).
Barevně převládá šedá-metal (22,9 %), druhá nejčastější je červená-metal (11,4 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 603 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1993 mělo plnou způsobilost 93,7 %. Model jako celek dosahuje 92,2 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,5 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 93,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,6 % a „Nezpůsobilé“ 1,9 % ze všech prohlídek (celkem 4,4 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 196 178 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 162 920 až 243 525 km. To odpovídá asi 5 945 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (45,5 %), pak následují Středočeský kraj a Pardubický kraj.
Vysoký podíl dovozů (51,6 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 614 | 44,6 % |
| Brzdové zařízení | 326 | 23,7 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 179 | 13,0 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 160 | 11,6 % |
| Řízení | 98 | 7,1 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1993
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Nafta 55 kW | 53 | 95,0 % | – |
| 2.0 Benzín 85 kW | 49 | 91,5 % | – |
| 1.6 Benzín 66 kW | 44 | 91,9 % | – |
Z registru vozidel
Složení Nissanu Primery 1993 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Rakousko2,1 % · 8 vozidel
- Německo0,8 % · 3 vozidla
- země neurčena97,1 % · 363 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Jihomoravský kraj7,6 % · 122 prohlídek
- Středočeský kraj4,7 % · 75 prohlídek
- Pardubický kraj4,4 % · 71 prohlídek
- ostatní83,3 % · 1 335 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá metalíza22,9 % · 166 vozidel
- Červená metalíza11,4 % · 83 vozidel
- Červená základní11,0 % · 80 vozidel
- Bílá9,7 % · 70 vozidel
- Modrá metalíza6,9 % · 50 vozidel
- ostatní38,1 % · 276 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 0,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 696 vozů Nissanu Primery 1993 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1993 patří u Primery k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,5 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Nissan Primeru 1993
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.