Mitsubishi Outlander 2003

2.0 Benzín 100 kW

Kód motoru: 4G63 · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
100 kW
Výkon (136 k)
~2 000 cm³
Objem
9,5 l/100 km
Ø spotřeba
223 g/km
Ø CO₂
192 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 4· Ø hmotnost 1 599 kg· rozvor 2 626 mm· délka 4 535 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzínbenzín 95

Charakter motoru

Větší benzínový motor s vyšším výkonem si pro dlouhou životnost žádá kvalitní olej a šetrný styl jízdy, zejména v prvních minutách po studeném startu.

Evidováno
108
V provozu
46
Způsobilost na STK
94,2 %
STK kontrol
1 117

Způsobilé na 30 dnů 4,9 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti, z 1 117 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V nabídce Mitsubishi Outlanderu ročníku 2003 obsadila motorizace 2.0 Benzín 100 kW první pozici: 108 vozů (70,1 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem 4G63 (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace94,2 %
Ročník celkem92,8 %
Model celkem94,5 %
Značka celkem93,7 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km90,6 %
100-200 000 km94,1 %
200-300 000 km90,5 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 94,2 % (1 117 prohlídek), tedy mírně nad průměrem (o 1,4 procentního bodu) mezi motory ročníku 2003 (ročník průměrně 92,8 %).

Plnou způsobilost mělo 94,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti).

Jde zároveň o nejspolehlivější motorizaci ročníku. Porazila i 2.0 Benzín+LPG 100 kW (90,7 %).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

4,0 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 473 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 108 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

4G63
99,1 %107 ks
4G
0,9 %1 ks

Jiné ročníky Mitsubishi Outlanderu

Proklepněte konkrétní Mitsubishi Outlander 2003 2.0 Benzín 100 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.