Mercedes-Benz Třída SL 2006
Způsobilé na 30 dnů 3,0 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 3,4 % bez plné způsobilosti, z 1 268 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pro Mercedes-Benz Třídu SL ročníku 2006 eviduje registr 150 vozů. Aktivně jezdí 121 vozů (80,7 %), dovoz tvoří 76,0 % ročníku (114 vozů).
Jak ročník stárne
Mercedes-Benz Třídy SL 2006 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 6 let a 20 let klesla plná způsobilost o 2,3 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 6 let | 95,2 % | - |
| 12 let | 98,5 % | - |
| 14 let | 94,4 % | - |
| 16 let | 98,9 % | - |
| 18 let | 96,5 % | - |
| 20 let | 92,9 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.8 Benzín 120 kW (46,0 %), 3.0 Benzín 170 kW (13,3 %), 3.5 Benzín 200 kW (10,0 %).
Barevně převládá černá (26,0 %), druhá nejčastější je černá-metal (21,3 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 268 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2006 mělo plnou způsobilost 96,4 %. Model jako celek dosahuje 96,5 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 96,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 3,4 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 120 133 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 74 925 až 169 585 km. To odpovídá asi 6 007 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (44,1 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (76,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 148 | 29,1 % |
| Brzdové zařízení | 148 | 29,1 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 123 | 24,2 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 89 | 17,5 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2006
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.8 Benzín 120 kW | 69 | 96,0 % | – |
Z registru vozidel
Složení Mercedes-Benz Třídy SL 2006 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo53,5 % · 61 vozidel
- Itálie10,5 % · 12 vozidel
- Belgie3,5 % · 4 vozidla
- Německo (NDR)2,6 % · 3 vozidla
- Slovensko1,8 % · 2 vozidla
- ostatní země7,0 % · 8 vozidel
- země neurčena21,1 % · 24 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha28,5 % · 361 prohlídek
- Středočeský kraj20,3 % · 257 prohlídek
- Jihomoravský kraj15,9 % · 201 prohlídek
- ostatní35,4 % · 449 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá26,0 % · 39 vozidel
- Černá metalíza21,3 % · 32 vozidel
- Šedá16,7 % · 25 vozidel
- Stříbrná metalíza14,0 % · 21 vozidel
- Šedá metalíza8,0 % · 12 vozidel
- ostatní14,0 % · 21 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 45,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu SL 2006
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.