Mercedes-Benz Třída SL 2002

Evidováno
196
Způsobilost na STK
95,9 %
Ø nájezd (medián)
134 077 km
Dovezeno (140 ks)
71 %

Způsobilé na 30 dnů 3,7 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 3,8 % bez plné způsobilosti, z 1 618 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 2002 Mercedes-Benz Třídy SL má v českých registrech 196 vozů. V provozu zůstává 144 vozů (73,5 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 140 vozů (71,4 %).

Ročník 200295,9 %
Model celkem96,5 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Mercedes-Benz Třídy SL 2002 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
14 let93,9 % -
16 let94,8 % -
18 let93,4 % -
20 let97,4 % -
22 let96,9 % -
24 let94,1 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 5.0 Benzín 225 kW (48,5 %), 5.4 Benzín 368 kW (15,8 %), 2.0 Benzín 120 kW (14,3 %).

Barevně převládá šedá (18,9 %), druhá nejčastější je černá (15,8 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 618 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2002 mělo plnou způsobilost 95,9 %. Model jako celek dosahuje 96,5 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,6 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 95,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 3,8 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 134 077 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 100 502 až 172 756 km. To odpovídá asi 5 587 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (48,8 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (71,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku35629,1 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení25821,1 %
Brzdové zařízení21617,6 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav13911,3 %
Řízení927,5 %
Výhledy604,9 %
Identifikace vozidla544,4 %
Obtěžování okolí504,1 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
101×
2
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
90×
3
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
73×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
58×
5
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
54×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
53×
7
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
52×
8
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
51×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,6 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 905 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2002

MotorPočetSTK~cena
5.0 Benzín 225 kW9595,7 %–

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz Třídy SL 2002 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo33,6 % · 47 vozidel
  • Itálie5,7 % · 8 vozidel
  • Rakousko2,9 % · 4 vozidla
  • Belgie1,4 % · 2 vozidla
  • Japonsko1,4 % · 2 vozidla
  • ostatní země9,3 % · 13 vozidel
  • země neurčena45,7 % · 64 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha32,0 % · 517 prohlídek
  • Středočeský kraj23,0 % · 372 prohlídek
  • Jihomoravský kraj10,6 % · 171 prohlídek
  • ostatní34,5 % · 558 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá18,9 % · 37 vozidel
  • Černá15,8 % · 31 vozidel
  • Stříbrná metalíza15,8 % · 31 vozidel
  • Stříbrná12,2 % · 24 vozidel
  • Šedá metalíza12,2 % · 24 vozidel
  • ostatní25,0 % · 49 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
38,8 %
evidováno u 155 vozů
Airbag
17,5 %
evidováno u 70 vozů
Katalyzátor
13,2 %
evidováno u 53 vozů
ASR
8,2 %
evidováno u 33 vozů
Klimatizace
6,5 %
evidováno u 26 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 42,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 50,3 %EURO 4 · 48,5 %EURO 2 · 1,2 %

Jiné ročníky Mercedes-Benz Třídy SL

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu SL 2002

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.