Mercedes-Benz Třída SL 2003

Evidováno
178
Způsobilost na STK
96,8 %
Ø nájezd (medián)
118 197 km
Dovezeno (119 ks)
67 %

Způsobilé na 30 dnů 2,7 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 3,0 % bez plné způsobilosti, z 1 452 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 2003 eviduje registr Mercedes-Benz Třídy SL 178 vozů. V provozu jich zůstává 130 vozů (73,0 %); ze zahraničí dovezeno 119 vozů (66,9 %).

Ročník 200396,8 %
Model celkem96,5 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Mercedes-Benz Třídy SL 2003 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 20 let a 22 let klesla plná způsobilost o 2,9 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
20 let97,1 % -
22 let94,1 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 5.4 Benzín 368 kW (31,5 %), 5.0 Benzín 225 kW (24,2 %), 3.7 Benzín 180 kW (19,1 %).

Barevně převládá černá-metal (21,3 %), druhá nejčastější je šedá (16,3 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 452 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2003 mělo plnou způsobilost 96,8 %. Model jako celek dosahuje 96,5 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 96,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 3,0 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 118 197 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 82 033 až 159 340 km. To odpovídá asi 5 139 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (49,9 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (66,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku17329,8 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení16628,6 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav9616,5 %
Brzdové zařízení7713,3 %
Řízení6911,9 %

Nejčastější závady STK

1
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
58×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
55×
3
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
39×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
37×
5
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
29×
6
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
23×
7
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
22×
8
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
22×

Motorizace ročníku 2003

MotorPočetSTK~cena
5.4 Benzín 368 kW5696,3 %–
5.0 Benzín 225 kW4396,6 %–

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz Třídy SL 2003 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo29,4 % · 35 vozidel
  • Itálie9,2 % · 11 vozidel
  • Spojené Státy Americké4,2 % · 5 vozidel
  • Švýcarsko4,2 % · 5 vozidel
  • Německo (NDR)2,5 % · 3 vozidla
  • ostatní země4,2 % · 5 vozidel
  • země neurčena46,2 % · 55 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha29,8 % · 433 prohlídek
  • Středočeský kraj19,8 % · 288 prohlídek
  • Jihomoravský kraj10,1 % · 146 prohlídek
  • ostatní40,3 % · 585 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá metalíza21,3 % · 38 vozidel
  • Šedá16,3 % · 29 vozidel
  • Stříbrná metalíza15,7 % · 28 vozidel
  • Černá12,9 % · 23 vozidel
  • Šedá metalíza8,4 % · 15 vozidel
  • ostatní25,3 % · 45 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
41,6 %
evidováno u 137 vozů
Katalyzátor
14,0 %
evidováno u 46 vozů
Omezovač rychlosti
13,1 %
evidováno u 43 vozů
Airbag
8,8 %
evidováno u 29 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 40,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 55,6 %EURO 4 · 43,6 %EURO 2 · 0,8 %

Jiné ročníky Mercedes-Benz Třídy SL

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu SL 2003

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.