Mercedes-Benz Třída CL 2023

Evidováno
187
Způsobilost na STK
99,7 %
Ø nájezd (medián)
21 461 km
Dovezeno (17 ks)
9 %

Způsobilé na 30 dnů 0,3 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,3 % bez plné způsobilosti, z 394 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Mercedes-Benz Třída CL ročníku 2023 má v ČR 187 vozů. V provozu jich zůstává 157 vozů (84,0 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 9,1 % (17 vozů).

Ročník 202399,7 %
Model celkem96,1 %
Značka celkem94,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 110 kW (38,0 %), 1.3 Benzín 120 kW (28,9 %), 2.0 Nafta 85 kW (8,6 %).

Nejčastější barva je černá (39,6 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 394 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2023 mělo plnou způsobilost 99,7 %. Model jako celek dosahuje 96,1 %, tento ročník je tedy o 3,6 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 99,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,2 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 21 461 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 14 979 až 30 904 km. To odpovídá asi 7 154 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (68,3 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Podíl dovozů (9,1 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
3×
2
Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí (u vozidla uvedeného do provozu od 01. 01.2002).
Identifikace vozidla · kód 0.2.2.1.2
1×
3
V pohyblivém uložení (pouzdra / čepy / silentbloky / tyčky s kulovými čepy) zařízení stabilizátoru jsou větší vůle než provozní nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné, prasklé nebo chybí nebo spojení neodpovídá požadavkům.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.1.4.1
1×
Zobrazit další 1 závadu
4
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
1×

Motorizace ročníku 2023

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 110 kW71100,0 %–
1.3 Benzín 120 kW5499,1 %–

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz Třídy CL 2023 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo58,8 % · 10 vozidel
  • Dánsko17,6 % · 3 vozidla
  • Slovensko11,8 % · 2 vozidla
  • Litevská republika5,9 % · 1 vozidlo
  • Švédsko5,9 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha49,7 % · 196 prohlídek
  • Středočeský kraj13,7 % · 54 prohlídek
  • Jihomoravský kraj9,4 % · 37 prohlídek
  • ostatní27,2 % · 107 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá39,6 % · 74 vozidel
  • Šedá23,5 % · 44 vozidel
  • Bílá21,9 % · 41 vozidel
  • Modrá7,5 % · 14 vozidel
  • Červená4,8 % · 9 vozidel
  • ostatní2,7 % · 5 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
11,2 %
evidováno u 68 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 99,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,7 %EURO 5 · 0,3 %

Majitelé a osud v registru

Z 605 vozů Mercedes-Benz Třídy CL 2023 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
91,4 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,9 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
79,0 %
vyvezeno 19,8 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2023 patří u Třídy CL k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,6 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Mercedes-Benz Třídy CL

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu CL 2023

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.