Mercedes-Benz Třída CL 2018

Evidováno
144
Způsobilost na STK
97,8 %
Ø nájezd (medián)
78 284 km
Dovezeno (61 ks)
42 %

Způsobilé na 30 dnů 2,1 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,1 % bez plné způsobilosti, z 700 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 2018 Mercedes-Benz Třídy CL má v českých registrech 144 vozů. V provozu zůstává 131 vozů (91,0 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 61 vozů (42,4 %).

Ročník 201897,8 %
Model celkem96,1 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Mercedes-Benz Třídy CL 2018 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 2,1 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky98,8 % -
6 let96,4 % -
8 let96,7 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.9 Nafta 250 kW (20,1 %), 1.6 Benzín 90 kW (16,0 %), 2.1 Nafta 100 kW (15,3 %).

Nejčastější barva je šedá (37,5 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 700 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2018 mělo plnou způsobilost 97,8 %. Model jako celek dosahuje 96,1 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,7 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 97,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,1 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,1 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2017 (96,7 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 51,0 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 78 284 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 50 453 až 115 039 km. To odpovídá asi 9 786 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (52,5 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (42,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
33×
2
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
12×
3
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
9×
Zobrazit dalších 5 závad
4
U vozidel s OBD sdělovač MI (MIL) se po zapnutí zapalování nerozsvítí nebo po nastartování vozidla indikuje závadu.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.3
5×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
5×
6
V poli výhledu řidiče směrem dopředu (v úhlu 180°) je celkový prostup světla přes zasklení nižší než 70 %.
Výhledy · kód 3.2.2.1
4×
7
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
4×
8
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
4×

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz Třídy CL 2018 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo82,0 % · 50 vozidel
  • Belgie8,2 % · 5 vozidel
  • Itálie1,6 % · 1 vozidlo
  • Maďarsko1,6 % · 1 vozidlo
  • Rakousko1,6 % · 1 vozidlo
  • ostatní země4,9 % · 3 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha52,5 % · 440 prohlídek
  • Jihomoravský kraj24,9 % · 209 prohlídek
  • Středočeský kraj22,6 % · 189 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá35,8 % · 54 vozidel
  • Černá29,1 % · 44 vozidel
  • Bílá25,2 % · 38 vozidel
  • Červená6,6 % · 10 vozidel
  • Modrá3,3 % · 5 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
10,5 %
evidováno u 58 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 62,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 98,5 %EURO 5 · 1,2 %EURO 4 · 0,3 %

Majitelé a osud v registru

Z 552 vozů Mercedes-Benz Třídy CL 2018 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
78,6 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
1,0 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
73,4 %
vyvezeno 22,5 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2018 patří u Třídy CL k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,7 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Mercedes-Benz Třídy CL

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu CL 2018

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.