Mercedes-Benz Třída CL 2013

Evidováno
130
Způsobilost na STK
96,5 %
Ø nájezd (medián)
137 922 km
Dovezeno (53 ks)
41 %

Způsobilé na 30 dnů 3,4 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti, z 1 178 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 2013 eviduje registr Mercedes-Benz Třídy CL 130 vozů. V provozu jich zůstává 120 vozů (92,3 %); ze zahraničí dovezeno 53 vozů (40,8 %).

Ročník 201396,5 %
Model celkem96,1 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Mercedes-Benz Třídy CL 2013 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 12 let klesla plná způsobilost o 4,3 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,7 % -
6 let95,9 % -
8 let94,1 % -
10 let94,5 % -
12 let93,3 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 195 kW (49,2 %), 2.1 Nafta 125 kW (21,5 %), 1.6 Benzín 90 kW (10,0 %).

Nejčastější barva je šedá (33,8 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 178 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2013 mělo plnou způsobilost 96,5 %. Model jako celek dosahuje 96,1 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 96,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 38,7 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 137 922 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 89 151 až 190 886 km. To odpovídá asi 10 609 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (50,3 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (40,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Obtěžování okolí9822,1 %
Brzdové zařízení9320,9 %
Výhledy8418,9 %
Podvozek a části připevněné k podvozku5712,8 %
Identifikace vozidla5712,8 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení5512,4 %

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
56×
2
Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené. V případě vozidla vybaveného filtrem pevných částic s emisní normou EURO 5 (V), EURO 6 (VI) je tato podmínka splněna také v případě, že je naměřena hodnota kouřivosti vyšší než 0,25 m
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.1.1
41×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
35×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
30×
5
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
23×
6
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
19×
7
Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1
18×
8
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
14×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

4,2 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 021 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2013

MotorPočetSTK~cena
3.0 Nafta 195 kW6495,8 %–

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz Třídy CL 2013 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo73,6 % · 39 vozidel
  • Slovensko5,7 % · 3 vozidla
  • Dánsko3,8 % · 2 vozidla
  • Itálie3,8 % · 2 vozidla
  • Polsko3,8 % · 2 vozidla
  • ostatní země7,5 % · 4 vozidla
  • země neurčena1,9 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha49,0 % · 577 prohlídek
  • Středočeský kraj25,1 % · 296 prohlídek
  • Jihomoravský kraj23,3 % · 275 prohlídek
  • ostatní2,5 % · 30 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá33,8 % · 44 vozidel
  • Šedá33,8 % · 44 vozidel
  • Bílá20,0 % · 26 vozidel
  • Červená6,9 % · 9 vozidel
  • Hnědá2,3 % · 3 vozidla
  • ostatní3,1 % · 4 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
11,8 %
evidováno u 58 vozů
ABS
9,0 %
evidováno u 44 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 47,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 61,4 %EURO 6 · 38,6 %

Jiné ročníky Mercedes-Benz Třídy CL

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu CL 2013

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.