Mercedes-Benz Třída CL 2014

Evidováno
108
Způsobilost na STK
96,5 %
Ø nájezd (medián)
125 053 km
Dovezeno (45 ks)
42 %

Způsobilé na 30 dnů 3,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti, z 828 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 2014 eviduje registr Mercedes-Benz Třídy CL 108 vozů. V provozu jich zůstává 100 vozů (92,6 %); ze zahraničí dovezeno 45 vozů (41,7 %).

Ročník 201496,5 %
Model celkem96,1 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Mercedes-Benz Třídy CL 2014 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 12 let klesla plná způsobilost o 2,7 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky96,3 % -
6 let96,4 % -
8 let93,0 % -
10 let93,7 % -
12 let93,6 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 185 kW (21,3 %), 3.0 Nafta 195 kW (19,4 %), 1.8 Nafta 100 kW (13,0 %).

Nejčastější barva je šedá (34,3 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 828 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2014 mělo plnou způsobilost 96,5 %. Model jako celek dosahuje 96,1 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 96,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 47,4 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 125 053 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 83 595 až 173 130 km. To odpovídá asi 10 421 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (53,6 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (41,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Obtěžování okolí9328,3 %
Výhledy7623,1 %
Brzdové zařízení5617,0 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení5416,4 %
Identifikace vozidla5015,2 %

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
56×
2
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
26×
3
Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené. V případě vozidla vybaveného filtrem pevných částic s emisní normou EURO 5 (V), EURO 6 (VI) je tato podmínka splněna také v případě, že je naměřena hodnota kouřivosti vyšší než 0,25 m
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.1.1
26×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
21×
5
Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1
12×
6
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
11×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
10×
8
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
10×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

3,5 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 910 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz Třídy CL 2014 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo71,1 % · 32 vozidel
  • Belgie6,7 % · 3 vozidla
  • Slovensko6,7 % · 3 vozidla
  • Rakousko4,4 % · 2 vozidla
  • Gruzie2,2 % · 1 vozidlo
  • ostatní země8,9 % · 4 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha53,6 % · 469 prohlídek
  • Jihomoravský kraj24,2 % · 212 prohlídek
  • Středočeský kraj22,2 % · 194 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá33,0 % · 37 vozidel
  • Černá31,3 % · 35 vozidel
  • Bílá25,9 % · 29 vozidel
  • Červená7,1 % · 8 vozidel
  • Modrá2,7 % · 3 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
9,9 %
evidováno u 44 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 52,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 61,1 %EURO 5 · 38,9 %

Jiné ročníky Mercedes-Benz Třídy CL

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu CL 2014

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.