Mercedes-Benz Třída CL 2012
Způsobilé na 30 dnů 2,8 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 2,9 % bez plné způsobilosti, z 1 216 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Ročník 2012 Mercedes-Benz Třídy CL má v českých registrech 131 vozů. V provozu zůstává 95 vozů (72,5 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 30 vozů (22,9 %).
Jak ročník stárne
Mercedes-Benz Třídy CL 2012 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 14 let klesla plná způsobilost o 4,3 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 96,2 % | - |
| 6 let | 96,5 % | - |
| 8 let | 93,6 % | - |
| 10 let | 95,8 % | - |
| 12 let | 90,7 % | - |
| 14 let | 91,9 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 195 kW (83,2 %), 4.7 Benzín 300 kW (6,9 %), 4.7 Benzín 320 kW (4,6 %).
Barevně převládá černá-metal (19,8 %), druhá nejčastější je bílá (19,8 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 216 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2012 mělo plnou způsobilost 97,0 %. Model jako celek dosahuje 96,1 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,9 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 97,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 2,9 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 43,2 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 153 545 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 101 216 až 213 129 km. To odpovídá asi 10 968 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (48,4 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Obtěžování okolí | 83 | 40,9 % |
| Výhledy | 60 | 29,6 % |
| Brzdové zařízení | 60 | 29,6 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2012
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 3.0 Nafta 195 kW | 109 | 97,0 % | – |
Z registru vozidel
Složení Mercedes-Benz Třídy CL 2012 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo73,3 % · 22 vozidel
- Slovensko6,7 % · 2 vozidla
- Belgie3,3 % · 1 vozidlo
- Dánsko3,3 % · 1 vozidlo
- Itálie3,3 % · 1 vozidlo
- ostatní země6,7 % · 2 vozidla
- země neurčena3,3 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha31,2 % · 379 prohlídek
- Jihomoravský kraj19,3 % · 235 prohlídek
- Středočeský kraj13,9 % · 169 prohlídek
- ostatní35,6 % · 433 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá19,8 % · 26 vozidel
- Černá metalíza19,8 % · 26 vozidel
- Černá16,0 % · 21 vozidel
- Šedá15,3 % · 20 vozidel
- Šedá metalíza14,5 % · 19 vozidel
- ostatní14,5 % · 19 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 46,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu CL 2012
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.