Mercedes-Benz Třída CL 2025

Evidováno
145
Způsobilost na STK
99,6 %
Ø nájezd (medián)
12 782 km
Dovezeno (11 ks)
8 %

Způsobilé na 30 dnů 0,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,4 % bez plné způsobilosti, z 281 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Mercedes-Benz Třídu CL ročníku 2025 eviduje registr 145 vozů. Aktivně jezdí 141 vozů (97,2 %), dovoz tvoří 7,6 % ročníku (11 vozů).

Ročník 202599,6 %
Model celkem96,1 %
Značka celkem94,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín 120 kW (28,3 %), Elektro 200 kW (15,2 %), 2.0 Nafta 110 kW (15,2 %).

Nejčastější barva je černá (42,1 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 281 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2025 mělo plnou způsobilost 99,6 %. Model jako celek dosahuje 96,1 %, tento ročník je tedy o 3,5 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 99,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,4 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 12 782 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 6 933 až 16 982 km. To odpovídá asi 12 782 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (66,1 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Jihomoravský kraj.

Podíl dovozů (7,6 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
1×

Motorizace ročníku 2025

MotorPočetSTK~cena
1.3 Benzín 120 kW41100,0 %–

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz Třídy CL 2025 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo72,7 % · 8 vozidel
  • Dánsko18,2 % · 2 vozidla
  • Belgie9,1 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha27,8 % · 78 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj7,5 % · 21 prohlídek
  • Jihomoravský kraj6,8 % · 19 prohlídek
  • ostatní58,0 % · 163 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá40,7 % · 61 vozidel
  • Šedá24,7 % · 37 vozidel
  • Bílá14,0 % · 21 vozidel
  • Červená13,3 % · 20 vozidel
  • Modrá7,3 % · 11 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
16,0 %
evidováno u 77 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 88,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 100,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2025 patří u Třídy CL k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,5 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Mercedes-Benz Třídy CL

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu CL 2025

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.