Mercedes-Benz Třída CL 2015

Evidováno
158
Způsobilost na STK
97,5 %
Ø nájezd (medián)
122 557 km
Dovezeno (72 ks)
46 %

Způsobilé na 30 dnů 2,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,5 % bez plné způsobilosti, z 1 022 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Mercedes-Benz Třídu CL ročníku 2015 eviduje registr 158 vozů. Aktivně jezdí 149 vozů (94,3 %), dovoz tvoří 45,6 % ročníku (72 vozů).

Ročník 201597,5 %
Model celkem96,1 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Mercedes-Benz Třídy CL 2015 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 10 let klesla plná způsobilost o 2,4 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky96,9 % -
6 let97,0 % -
8 let97,6 % -
10 let94,5 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 185 kW (16,5 %), 2.1 Nafta 130 kW (16,5 %), 2.1 Nafta 100 kW (15,2 %).

Nejčastější barva je černá (36,7 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 022 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2015 mělo plnou způsobilost 97,5 %. Model jako celek dosahuje 96,1 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,4 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 97,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,5 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,1 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2014 (96,5 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 41,7 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 122 557 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 80 956 až 168 208 km. To odpovídá asi 11 142 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (50,0 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (45,6 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Výhledy6655,5 %
Brzdové zařízení5344,5 %

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
42×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
34×
3
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
16×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Emisně relevantní závady získané z řídící jednotky.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.11
11×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
10×
6
V poli výhledu řidiče směrem dopředu (v úhlu 180°) je celkový prostup světla přes zasklení nižší než 70 %.
Výhledy · kód 3.2.2.1
8×
7
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
8×
8
Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené. V případě vozidla vybaveného filtrem pevných částic s emisní normou EURO 5 (V), EURO 6 (VI) je tato podmínka splněna také v případě, že je naměřena hodnota kouřivosti vyšší než 0,25 m
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.1.1
8×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

4,8 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 058 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz Třídy CL 2015 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo70,8 % · 51 vozidel
  • Rakousko5,6 % · 4 vozidla
  • Slovensko4,2 % · 3 vozidla
  • Belgie2,8 % · 2 vozidla
  • Polsko2,8 % · 2 vozidla
  • ostatní země11,1 % · 8 vozidel
  • země neurčena2,8 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha50,0 % · 526 prohlídek
  • Středočeský kraj27,3 % · 287 prohlídek
  • Jihomoravský kraj22,7 % · 239 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá36,7 % · 58 vozidel
  • Šedá31,6 % · 50 vozidel
  • Bílá19,6 % · 31 vozidel
  • Hnědá6,3 % · 10 vozidel
  • Červená5,1 % · 8 vozidel
  • ostatní0,6 % · 1 vozidlo

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
12,7 %
evidováno u 73 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 58,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 95,5 %EURO 5 · 3,9 %EURO 4 · 0,6 %

Majitelé a osud v registru

Z 573 vozů Mercedes-Benz Třídy CL 2015 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
70,2 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
1,2 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
78,0 %
vyvezeno 20,8 % · zaniklo 0,0 %

Jiné ročníky Mercedes-Benz Třídy CL

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu CL 2015

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.