Mercedes-Benz Třída C 2020
Způsobilé na 30 dnů 2,4 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 2,6 % bez plné způsobilosti, z 426 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 428 000 Kčmedián 511 527 Kčdo 799 900 Kč
Ročník 2020 Mercedes-Benz Třídy C má v českých registrech 128 vozů. V provozu zůstává 123 vozů (96,1 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 73 vozů (57,0 %).
Jak ročník stárne
Mercedes-Benz Třídy C 2020 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 6 let klesla plná způsobilost o 2,2 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 97,6 % | - |
| 6 let | 95,4 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 143 kW (43,8 %), 1.6 Nafta 118 kW (13,3 %), 2.0 Nafta 180 kW (12,5 %).
Nejčastější barva je černá (36,7 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 426 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2020 mělo plnou způsobilost 97,4 %. Model jako celek dosahuje 94,8 %, tento ročník je tedy o 2,5 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 97,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 2,6 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 46,3 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 71 077 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 38 865 až 114 316 km. To odpovídá asi 11 846 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (60,4 %), pak následují Středočeský kraj a Jihočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (57,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2020
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Nafta 143 kW | 56 | 98,2 % | 470 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 112 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 596 000 Kč |
| 100 000 km | 539 000 Kč |
| 150 000 km | 469 000 Kč |
| 200 000 km | 397 000 Kč |
| 250 000 km | 354 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Mercedes-Benz Třídy C ročníku 2020 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 511 527 Kč (při mediánovém nájezdu 112 424 km). Běžné rozpětí je od 428 000 do 799 900 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 1 204 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 380 000 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 596 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 354 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Mercedes-Benz Třídy C 2020 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo74,0 % · 54 vozidel
- Dánsko15,1 % · 11 vozidel
- Belgie2,7 % · 2 vozidla
- Francie1,4 % · 1 vozidlo
- Chorvatsko1,4 % · 1 vozidlo
- ostatní země5,5 % · 4 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha60,4 % · 299 prohlídek
- Středočeský kraj22,4 % · 111 prohlídek
- Jihočeský kraj17,2 % · 85 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá35,1 % · 47 vozidel
- Bílá24,6 % · 33 vozidel
- Šedá22,4 % · 30 vozidel
- Modrá12,7 % · 17 vozidel
- Červená5,2 % · 7 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 76,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2020 patří u Třídy C k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,5 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu C 2020
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.