Mercedes-Benz Třída C 2014

Evidováno
234
Způsobilost na STK
97,1 %
Ø nájezd (medián)
123 748 km
Dovezeno (121 ks)
52 %

Způsobilé na 30 dnů 2,8 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 2,8 % bez plné způsobilosti, z 1 765 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 239 000 Kčmedián 279 000 Kčdo 319 992 Kč

Mercedes-Benz Třída C ročníku 2014 má v ČR 234 vozů. V provozu jich zůstává 213 vozů (91,0 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 51,7 % (121 vozů).

Ročník 201497,1 %
Model celkem94,8 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Mercedes-Benz Třídy C 2014 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 12 let klesla plná způsobilost o 1,4 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky95,3 %50 000 až 100 000 km
6 let97,6 % -
8 let96,2 % -
10 let94,2 %120 000 až 220 000 km
12 let93,9 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.1 Nafta 125 kW (62,8 %), 2.1 Nafta 150 kW (9,8 %), 2.1 Nafta 100 kW (8,1 %).

Nejčastější barva je černá (39,7 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 765 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2014 mělo plnou způsobilost 97,1 %. Model jako celek dosahuje 94,8 %, tento ročník je tedy o 2,3 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 97,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 2,8 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,5 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2013 (95,7 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 123 748 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 81 334 až 178 758 km. To odpovídá asi 10 312 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (55,6 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (51,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Výhledy15721,3 %
Brzdové zařízení13418,2 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení10314,0 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav10213,8 %
Podvozek a části připevněné k podvozku8111,0 %
Řízení577,7 %
Obtěžování okolí527,1 %
Identifikace vozidla516,9 %

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
108×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
64×
3
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
35×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
30×
5
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
26×
6
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
22×
7
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
21×
8
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.1.1
17×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

2,2 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 948 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2014

MotorPočetSTK~cena
2.1 Nafta 125 kW14797,2 %284 000 Kč

Cenový odhad

239 000
od Kč
279 000
medián Kč
319 992
do Kč

Při nájezdu kolem 200 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km375 000 Kč
150 000 km324 000 Kč
200 000 km279 000 Kč
250 000 km250 000 Kč
300 000 km210 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Mercedes-Benz Třídy C ročníku 2014 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 279 000 Kč (při mediánovém nájezdu 199 512 km). Běžné rozpětí je od 239 000 do 319 992 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 384 500 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 177 500 Kč.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 375 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 210 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz Třídy C 2014 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo80,2 % · 97 vozidel
  • Slovensko5,0 % · 6 vozidel
  • Belgie3,3 % · 4 vozidla
  • Itálie3,3 % · 4 vozidla
  • Dánsko1,7 % · 2 vozidla
  • ostatní země5,8 % · 7 vozidel
  • země neurčena0,8 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha55,6 % · 1 181 prohlídek
  • Středočeský kraj26,7 % · 567 prohlídek
  • Jihomoravský kraj17,7 % · 375 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá39,7 % · 93 vozidel
  • Šedá29,1 % · 68 vozidel
  • Bílá20,9 % · 49 vozidel
  • Modrá5,6 % · 13 vozidel
  • Hnědá2,6 % · 6 vozidel
  • ostatní2,1 % · 5 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
13,9 %
evidováno u 126 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 52,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 71,3 %EURO 5 · 28,3 %EURO 4 · 0,4 %

Majitelé a osud v registru

Z 907 vozů Mercedes-Benz Třídy C 2014 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
63,5 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
3 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
1,0 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
73,8 %
vyvezeno 24,6 % · zaniklo 0,7 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2014 patří u Třídy C k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,3 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Mercedes-Benz Třídy C

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu C 2014

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.