Mercedes-Benz Třída C 2018
Způsobilé na 30 dnů 3,1 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,1 % bez plné způsobilosti, z 878 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 424 450 Kčmedián 550 000 Kčdo 778 500 Kč
Ročník 2018 Mercedes-Benz Třídy C má v českých registrech 210 vozů. V provozu zůstává 202 vozů (96,2 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 141 vozů (67,1 %).
Jak ročník stárne
Mercedes-Benz Třídy C 2018 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 3,8 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 97,8 % | - |
| 6 let | 97,9 % | 70 000 až 150 000 km |
| 8 let | 94,0 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.1 Nafta 125 kW (33,3 %), 2.0 Nafta 143 kW (27,1 %), 2.1 Nafta 100 kW (8,1 %).
Nejčastější barva je černá (34,8 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 878 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2018 mělo plnou způsobilost 96,9 %. Model jako celek dosahuje 94,8 %, tento ročník je tedy o 2,1 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 96,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,1 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 40,5 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 92 288 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 60 052 až 140 518 km. To odpovídá asi 11 536 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (59,3 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (67,1 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2018
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.1 Nafta 125 kW | 70 | 94,7 % | 389 990 Kč |
| 2.0 Nafta 143 kW | 57 | 98,6 % | 550 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 134 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 664 000 Kč |
| 100 000 km | 602 000 Kč |
| 150 000 km | 521 000 Kč |
| 200 000 km | 444 000 Kč |
| 250 000 km | 396 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Mercedes-Benz Třídy C ročníku 2018 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 550 000 Kč (při mediánovém nájezdu 133 834 km). Běžné rozpětí je od 424 450 do 778 500 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 1 350 050 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 350 000 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 664 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 396 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Mercedes-Benz Třídy C 2018 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo82,3 % · 116 vozidel
- Dánsko7,1 % · 10 vozidel
- Itálie2,8 % · 4 vozidla
- Rakousko2,1 % · 3 vozidla
- Francie1,4 % · 2 vozidla
- ostatní země4,3 % · 6 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha59,3 % · 751 prohlídek
- Středočeský kraj21,4 % · 271 prohlídek
- Jihomoravský kraj19,3 % · 244 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá34,4 % · 73 vozidel
- Šedá32,1 % · 68 vozidel
- Bílá22,6 % · 48 vozidel
- Modrá7,5 % · 16 vozidel
- Červená3,3 % · 7 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 67,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 891 vozů Mercedes-Benz Třídy C 2018 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2018 patří u Třídy C k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,1 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu C 2018
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.