Mazda 5 2010

Evidováno
199
Způsobilost na STK
94,3 %
Ø nájezd (medián)
163 339 km
Dovezeno (132 ks)
66 %

Způsobilé na 30 dnů 5,2 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti, z 1 348 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 79 893 Kčmedián 109 900 Kčdo 135 000 Kč

V roce 2010 eviduje registr Mazdy 5 199 vozů. V provozu jich zůstává 179 vozů (89,9 %); ze zahraničí dovezeno 132 vozů (66,3 %).

Ročník 201094,3 %
Model celkem93,6 %
Značka celkem93,8 %

Jak ročník stárne

Mazdy 5 2010 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 6 let a 16 let klesla plná způsobilost o 5,5 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
6 let95,7 % -
8 let84,7 % -
10 let94,5 % -
12 let93,8 % -
14 let90,7 % -
16 let90,2 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.8 Benzín 85 kW (26,6 %), 2.0 Nafta 81 kW (24,1 %), 2.0 Benzín 107 kW (19,1 %).

Barevně převládá šedá (29,1 %), druhá nejčastější je černá (20,6 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 348 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2010 mělo plnou způsobilost 94,3 %. Model jako celek dosahuje 93,6 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,8 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 94,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,6 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2009 (92,8 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 163 339 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 122 980 až 205 715 km. To odpovídá asi 10 209 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (35,0 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (66,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 03537,5 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení62822,8 %
Brzdové zařízení46316,8 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav2137,7 %
Řízení1706,2 %
Výhledy1595,8 %
Obtěžování okolí923,3 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
395×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
273×
3
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
267×
Zobrazit dalších 5 závad
4
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
184×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
154×
6
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
118×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
111×
8
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
84×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,9 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 215 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2010

MotorPočetSTK~cena
1.8 Benzín 85 kW5393,1 %109 000 Kč
2.0 Nafta 81 kW4894,6 %82 076 Kč

Cenový odhad

79 893
od Kč
109 900
medián Kč
135 000
do Kč

Při nájezdu kolem 187 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km158 000 Kč
150 000 km129 000 Kč
200 000 km103 000 Kč
250 000 km90 000 Kč
300 000 km74 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Mazda 5 ročníku 2010 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 109 900 Kč (při mediánovém nájezdu 187 000 km). Běžné rozpětí je od 79 893 do 135 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 149 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 69 910 Kč.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 158 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 74 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Mazdy 5 2010 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo66,7 % · 88 vozidel
  • Rakousko20,5 % · 27 vozidel
  • Itálie4,5 % · 6 vozidel
  • Belgie2,3 % · 3 vozidla
  • Francie1,5 % · 2 vozidla
  • ostatní země2,3 % · 3 vozidla
  • země neurčena2,3 % · 3 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha16,5 % · 223 prohlídek
  • Středočeský kraj16,0 % · 216 prohlídek
  • Jihomoravský kraj14,7 % · 198 prohlídek
  • ostatní52,7 % · 711 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá29,1 % · 58 vozidel
  • Černá20,6 % · 41 vozidel
  • Modrá12,6 % · 25 vozidel
  • Šedá metalíza9,0 % · 18 vozidel
  • Modrá metalíza7,5 % · 15 vozidel
  • ostatní21,1 % · 42 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
40,2 %
evidováno u 205 vozů
ABS
15,7 %
evidováno u 80 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 59,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 82,3 %EURO 5 · 17,4 %EURO 3 · 0,3 %

Majitelé a osud v registru

Z 510 vozů Mazdy 5 2010 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
16,7 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
1,6 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
90,4 %
vyvezeno 3,5 % · zaniklo 4,5 %

Jiné ročníky Mazdy 5

Proklepněte konkrétní Mazdu 5 2010

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.